Запуск опалення в Кам’янському проходить спокійніше за торішній

Запуск опалення в Кам’янському проходить спокійніше за торішній

Запуск централізованого опалення в Кам’янському цьогоріч відбувається швидше й спокійніше за минулий рік: менше розкрадених внутрішньобудинкових систем та значних поривів тепломагістралей.

Автор: Валентин Фіголь.

На вечір 29 жовтня в Кам’янському теплоносій було подано в 148 бюджетних об’єктів (76%), та 1026 житлових будинків (75%). Про перебіг запуску централізованих систем опалення в місті розповів Дмитро Губський, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського.

150 об’єктів відключено від опалення через пориви теплокомунікацій. Є один значний складний порив в районі вулиці Братської, де потрібно замінити нагально шматок магістральної труби. Через аварію відключені близько 30 будинків, дитяча лікарня. Тому комунальникам доведеться аврально попрацювати, і до понеділка обіцяють відновити подання теплоносія.

«Проводили перевірки та гідровипробування теплових мереж, – пояснює Д. Губський. – Давали тиск 14 атмосфер замість робочих 9. І все одно теплове розширення плюс старі зношені комунікації – і десь трапляється порив».

Трапляються випадки, коли в будинку виявляється демонтованою запірна арматура в підвальних комунікаціях. «Наче і ключі від підвалу тільки у своїх…» – дивується посадовець.

Коли всі об’єкти буде підключено, почнеться робота по розповітренню внутрішньобудинкових комунікацій. Поки що з цим доведеться зачекати – аварійники зайняті запуском системи.

Диспетчерська служба формує заявки на розповітрення систем, запевнив пан Губський.

Також він нагадав: оплата опалення буде нараховуватись або за показниками лічильника, або з дати подання теплоносія в будинок, згідно акту, складеного комунальниками та представником «Добробуту». Якщо будинок аварійно відключається – нарахування оплати припиняється.