Онлайн-карти зимувальних ям пропонує Держрибагенство рибалкам Кам’янського

Онлайн-карти зимувальних ям пропонує Держрибагенство рибалкам Кам’янського

Вивчати онлайн-карти зимувальних ям, де заборонено вилов риби, пропонують фахівці Держрибагенства рибалкам Кам’янського району.

Автор: Валентин Фіголь.

Інтерактивні онлайн карти зимувальних ям у 2021-2022 роках з їх географічними координатами створено рибоохоронними патрулями Держрибагентства. Переглянути їх можна за посиланням https://bit.ly/2Y1cKym

Крім зимувальних ям, на яких не можна ловити рибу взимку, на картах також можна ознайомитись із зонами, забороненими для рибальства протягом усього року.
Інформація, нанесена на карти, регламентується наказами відповідних територіальних управлінь Держрибагентства, Правилами промислового рибальства та Правилами любительського і спортивного рибальства.

Онлайн-карти зимувальних ям пропонує Держрибагенство рибалкам Кам’янського - ФОТО«Для нас було важливо відобразити інформацію у максимально зручному та зрозумілому форматі для рибалок. Щоб перебуваючи безпосередньо на водоймі, громадянин міг відкрити карту та зрозуміти, в забороненій чи дозволеній зоні для рибальства він знаходиться, де починаються та закінчуються межі заборонених ділянок», – зазначає Андрій Забуга, в.о. Голови Держрибагентства України.

В околицях Кам’янського до переліку заборонених місць потрапили лівобережна затока «Ложка» навпроти річкового порту, територія нижче греблі Середньодніпровської ГЕС із затокою «Калоша» та місцина на північний схід вище греблі у самому водосховищі.

Нагадаємо, з 1 листопада 2021 року на українських водоймах розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких – до закінчення зимового періоду. За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Онлайн-карти зимувальних ям пропонує Держрибагенство рибалкам Кам’янського - ФОТО«Підтримую заборону лову в Калоші, – прокоментував ситуацію Валентин Корж, активіст рибальського громадського руху у Кам’янському. –  На даний момент і при ситуації, що склалася з виконанням покарань – це єдина можливість скоротити і призупинити винищення риби в місці масового скупчення на зиму. З нинішньою правовою підтримкою та куцим особовим складом інспекція не в змозі перемогти дракачів та пулістів, а закриття для всіх – це однозначний привід випровадити із забороненого берега».

На думку В. Коржа, «Калошу» необґрунтовано назвали зимувальною ямою – там немає глибин, властивих класичним зимівникам. Однак риба, мабуть у зв’язку зі зміною клімату, масово збирається саме там.