Кам’янське не підтримало звернення активістів до президента про ліки з конопель

Кам’янське не підтримало звернення активістів до президента про ліки з конопель

Ніхто з Кам’янського не підтримав звернення 120 громадських організацій до президента України про якнайскорішу легалізацію ліків з конопель.

Автор: Валентин Фіголь.

Більш ніж 120 громадських організацій 3 листопада звернулися до Президента Володимира Зеленського: активісти вимагають легалізувати медичний канабіс.

Автори звернення – громадські активісти, які представляють та захищають права хворих людей, інвалідів тощо. Вони закликали президента стати на захист 2 мільйонів хворих українців, які потребують лікування на основі медичного канабісу – відновити розгляд питання про медичний канабіс у Верховній Раді України

«Три місяці тому Верховна Рада ганебно провалила законопроєкт про медканабіс і водночас позбавила будь-якої надії мільйони дорослих і маленьких пацієнтів, смертельно хворих людей, на полегшення страшного болю», – нагадали представники тих самих хворих українців.

Громадськтх активістів обурює те, що для порятунку хворих українців існують штучні державні бар’єри в доступі до лікування.

Автори звернення акцентували: визнаних світовою медициною ліків з конопель потребують десятки тисяч дітей з епілепсією та мільйони пацієнтів із онкологією, хворобою Паркінсона, псоріазом, ПТСР, депресією, паліативних хворих.

«У 2020 році ООН виключила канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків. Використання канабісу вже легалізоване у тій чи іншій формі у більш ніж 50 країнах світу, а його медичне застосування стає мейнстрімом у світовій системі охорони здоров’я, – підкреслюють активісти. –  Пацієнти, які потерпають без ліків на основі канабісу – це поламані людські долі, щоденна боротьба з нестерпним болем, це здійснення злочинів, тобто купівлі життєво необхідних ліків під страхом кримінального переслідування. І це в той час, коли у цивілізованих країнах знеболення давно легальне і доступне пацієнту просто за рецептом лікаря».

Серед підписантів звернення – громадські організації з Дніпра та Кривого Рогу. Але організацій з Кам’янського знайти не вдалося.

Кам’янське не підтримало звернення активістів до президента про ліки з конопель - ФОТО«Ніхто з нашого міста не підписував цього звернення, я впевнена, – прокоментувала ситуацію Тетяна Радзієвська, активіст руху за права онкохворих з Кам’янського. – У нас в цьому плані – суцільне болото».

За словами Т. Радзієвської, в Кам’янському нема активних громадських організацій, які б захищали права хворих.

Пацієнти в нашому місті потерпають від браку інформації, зауважила активіст: «Мало хто знає, наприклад, що в Дніпрі є міжнародний експериментальний медичний центр, де онкохворим пропонують новітні препарати, які тільки готуються до виходу на ринок. Для декого з хворих це шанс».

«В цивілізованих країнах ліки з конопель лікарі прописують, щоб рятувати пацієнтів і зберігати їхнє здоров’я, – прокоментувала пані Радзієвська ситуацію з медичними препаратами з конопель. – А у нас в Україні такі препарати виписують, коли людині вже недовго залишилось, щоб хоч якось полегшити біль».

Раніше підтримку декриміналізації медпрепаратів з конопель висловлювала інша активістка – Римма Трофимович з громадського центру «Ясла», яка багато років допомагає алко- та наркозалежним людям. За її словами, йти проти сучасної науки, закриваючи очі на очевидне – нерозумно.