Європейські перемоги бійців з Кам’янського

Два спортсмени з Кам’янського успішно виступили на міжнародних змаганнях з карате та кікбоксингу, здобувши вищі нагороди. Про перемоги молодих бійців з Кам’янського на європейських змаганнях розповіли тренери.

Автор: Валентин Фіголь.

Дебютне срібло чемпіонату Європи

Чемпіонат Європи з Кіокушин-кан карате відбувся днями в Польщі, у місті Катовіце. У чемпіонаті брав участь наш земляк, школяр Олександр Беззубченко. Це його дебют на змаганнях європейського рівня, розповів тренер з карате Олександр Наконечний. Але загалом Олександр вже вважається досвідченим спортсменом – має багаж участі та перемог в змаганнях в Україні.

В чемпіонаті Європи Олександр провів 4 непростих поєдинки, розповів О. Наконечний, в фіналі поступився лише бійцю з Болгарії, який був на 30 кілограмів важчим. Фіналісти виступали в абсолютній ваговій категорії, зауважив тренер.

В результаті Олександр Беззубченко – срібний призер чемпіонату.

Золота перемога в Німеччині

Тимчасом у німецькому місті Вюрцбург 13 листопада відбувся відкритий чемпіонат Німеччини з кікбоксингу (версія ISKA).

На змаганнях серед бійців 9 європейських країн в категоріях юнаки, юніори, дорослі, ветерани Україну представляли 10 бійців. Серед них – кам’янчанин Валентин Клінов, вихованець тренера Олександра Панібудьласка (СПК “Зевс”), майстер спорту України, чемпіон світу.

Європейські перемоги бійців з Кам’янського - ФОТО
Чемпіон відкритої першості Німеччини з кікбоксингу Валентин Клінов з тренером Олександром Панібудьласка

«На турнір були запрошені тільки чемпіони своїх країн. Валентин змагався у ваговій категорії 63 кг у всіх чотирьох розділах (по ступеням контакту – від обмеженого до повного)», – розповів О. Панібудьласка.

Чемпіонат, через пандемію, провели за один день. Валентин у розділі «напівконтакт» став бронзовим призером. А в наступному поєдинку він завоював срібну медаль в розділі «повний контакт». Але вона дісталася ціною пошкодження пальця на правій руці.

«В найпрестижнішому розділі «К-1» спортсмен з Кам’янського дійшов до фіналу і готувався битися із суперником із Ірану. Але той відмовився від поєдинку. Таким чином, найбажаніший трофей – пояс чемпіона Німеччини поїхав до Кам’янського, – акцентував тренер. – І що найцікавіше, Валентин Клінов уперше завоював чемпіонський титул у 17-річному віці. А наступного року він уже виступатиме серед дорослих».