З 10 грудня почнуть діяти обмеження на обіг пластикових пакетів

З 10 грудня почнуть діяти обмеження на обіг пластикових пакетів

З 10 грудня почне діяти закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Буде запроваджений саме перший етап обмежень.

Як повідомляється, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.

Для тих, хто буде порушувати ці вимоги, будуть застосовуватися адміністративно-господарські санкції.

Мета цього закону – запобігання утворенню пластикових відходів. Оскільки, чим менше ми використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже, у довкіллі.

Про зміни, що плануються, розповів в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, введення цього закону сформує зважене ставлення до використання пластикових пакетів і українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. Як наслідок, в Україні буде менше продукуватися сміття, яке потім опиниться на звалищі і потрапить у довкілля. За аналогічними правилами стосовно використання пластику, вже давно живуть європейці, тому українці теж будуть рухатися цивілізованим шляхом.

Як зазначив Руслан Стрілець, насправді, не існує безкоштовних пакетів, тому що їхня вартість закладається у вартість середнього чеку. Тож, коли людина бере у супермаркеті начебто безкоштовний пластиковий пакет, вона все одно за нього сплачує. А з введенням закону українці будуть платити лише за те, що використовують фактично.

За словами в. о. міністра, використання екоторбинки значно дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. А ще є і біорозкладні пакети, які розкладаються від одного до чотирьох місяців та абсолютно не шкодять довкіллю. Це також гарна альтернатива, яка не шкодить довкіллю, і дозволяє легко відмовитися від звички до пластикових пакетів.