Українців будуть захищати від ліків з недоведеною ефективністю

Українців будуть захищати від ліків з недоведеною ефективністю

На ліки з недоведеною ефективністю українці щорічно витрачають близько 35 мільярдів гривень, що складає більше половини загальних витрат на аптеки (60 мільярдів гривень). У зв’язку з цим у Верховній Раді пропонують розробити механізм фармацевтичного страхування.

Як розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, фармстрахування буде полягати в тому, що лікарі будуть призначати тільки ті препарати, що входять в протокол лікування певного захворювання.

За словами Радуцького, реалізація стратегії, яка направлена на зниження витрат на препарати з недоведеною ефективністю, почнеться у 2022 році. У рамках цієї стратегії е-рецепти будуть розширені для більшої кількості препаратів. Також будуть введені електронні протоколи лікування та реєстр медпрепаратів.

«Це фактично виключить можливість призначення лікарем медичного препарату не з протоколу лікування», – підкреслив Радуцький.

Меморандум про розробку механізму фармстрахування був підписаний 29 листопада. Підписали документ МОЗ, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, асоціація «Страховий бізнес» та Приватбанк.