В Україні хочуть «заморозити» ціни на олію, цукор та гречку

В Україні хочуть «заморозити» ціни на олію, цукор та гречку

Депутати з фракції «Слуга народу» запропонували повернути постійний державний контроль за цінами на «соціальні» продукти харчування – олію, цукор, хліб, яйця, гречку та інші.

Така ініціатива міститься в законопроекті № 6374. Цей документ зареєстрований у ВР, однак поки що розглянути його не встигли.

Регулювати пропонують торгову націнку – маржу продавців. Виходячи із законопроекту, її хочуть встановити на рівні не вище 15 % та не нижче 5 % від відпускної ціни виробника продукту.

Таким чином, якщо завод продає кілограм цукру по 25 грн, його вартість з торговою націнкою не має перевищувати 28,75 грн/кг.

При цьому ціни хочуть обмежити саме на «соціальні» продукти вітчизняного виробництва. Зокрема: гречка, цукор, пшеничне борошно вищого гатунку, вермішель з борошна вищого гатунку, молоко жирністю 2,5 % (пастеризоване, упаковане в плівку), вершкове масло жирністю 72,5 %, хліб (житньо-пшеничний та батони з пшеничного борошна), курячі яйця (категорія С1), м’ясо птиці (ціла куряча тушка), мінеральна вода (негазована).