Про затоплений підвал та проблему розмежування відповідальності в Кам’янському

Про затоплений підвал та проблему розмежування відповідальності в Кам’янському

Раптовий потоп в підвалі змусив мешканців житлового будинку в Кам’янському пошукати меж відповідальності різних виконавців аварійно-ремонтних робіт.

Звертатись у будь якому випадку до міської єдиної диспетчерської служби рекомендують в департаменті ЖКГ Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь

Дзюрчання води в підвалі мешканці першого під’їзду 5-поверхової «хрущовки» по вулиці Матросова почули надвечір 9 грудня.

«Ми не змогли самі туди дістатись, де текло, – розповідають мешканці. – На підлозі було вже болото… Але не парувало – тож або вода, або лайно…». Люди кажуть, що через постійну вогкість та регулярні затоплення з комунікацій в підвалі так пахтить, що одразу не розбереш, що тече знову!»

Як зазвичай в таких випадках, люди почали телефонувати, хто куди знав: від міської ЄДС до урядової «гарячої лінії».

«Аварійна каже, що там робота водоканалу», – кажуть одні сусіди. «Водоканал каже: хай аварійка робить!..» – кажуть інші.

Виявилось, що праві по-своєму і ті, й інші. Просто мешканці вимагали, щоб їм припинили витікання і відкачали воду з підвалу. А це справді функції різних підприємств – от людям і не подобались відповіді операторів.

В будинку трапилось ось що, пояснив Дмитро Губський, директор департаменту ЖКГ Кам’янського. Забилась і врешті репнула каналізаційна труба, якою витікають фекалії в загальну систему каналізації. Відповідно, фекалії зі стояка потекли в підвал.

Отже, приїхали аварійники водоканалу і прочистили трубу, залатали місце витікання. Бо все це було за межами будинку – отже в межах відповідальності міськводоканалу.

А потім настала черга води в підвалі. Це вже виконувала 10 грудня бригада міської аварійної служби – бо це вже роботи всередині будинку.

В будь якому випадку, звертатись слід до єдиної диспетчерської служби Кам’янського, рекомендує Д. Губський. Тамтешні оператори самі скерують сигнал до відповідних підприємств – виконавців робіт.