Штрафи за незаконне будівництво в Україні значно зростуть

Штрафи за незаконне будівництво в Україні значно зростуть

За самовільне зведення будівель штрафуватимуть на 170 тисяч гривень. Парламент вже прийняв у першому читанні проект закону про підвищення відповідальності за порушення у сфері будівництва.

Це передбачає законопроект № 5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності. Верховна Рада вже схвалила документ у першому читанні.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону вносить зміни в Кримінальний кодекс та Кодекс України про адміністративні правопорушення «у частині актуалізації складу злочинів за правопорушення у сфері містобудування, а також збільшення відповідальності за злочини».

Як сповістив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Таций, документ передбачає зростання таких штрафів:

  • Самовільне будівництво будівель та споруд на самовільно зайнятих земельних ділянках – 85-170 тис. грн. (зараз 17-68 тис. грн.);
  • Виконання будівельних робіт без отримання відповідного дозволу – 34-42,5 тис. грн. (зараз 4250 – 5950 грн).
  • Використання об’єктів, які не прийняті в експлуатацію – 17-25,5 тис. грн. (зараз 4250-5950 грн.).

На думку чиновника, збільшення штрафів – найбільш дієвий механізм для попередження порушень в містобудівній сфері. Це забезпечить легальне та якісне будівництво.