Не тільки коронавірус: українці почали хворіти на грип

Не тільки коронавірус: українці почали хворіти на грип

Центр громадського здоров’я України фіксує зростання захворюваності грипоподібними захворюваннями.

Наразі на грип та ГРВІ захворіли 2,8 млн українців, 38,3 % з яких – це діти віком до 17 років.

Про це сповістив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, Інститут інфекційних захворювань вже виявив циркуляцію вірусу грипу А (Н3N2) та грипу В. При цьому міністр підкреслив, що з початку епідемічного сезону від грипу вже вакциновано 113 818 людей, з них 64 722 – із груп медичного та професійного ризиків. Тому він закликав українців теж вакцинуватися.

«Вакцинуйтеся та святкуйте безпечно! Попереду свята. І щоб вони пройшли весело та безпечно для вашого здоров’я та не позначилися негативно на існуючій епідемічній ситуації, рекомендую почати їх з вакцинації», – зазначив Ляшко.

Мініст підкреслив, що цьогоріч Україна отримала безкоштовно 30 тисяч доз вакцин для профілактики грипу серед медичних працівників. Це вакцини корейського виробництва, які надійшли завдяки участі у механізмі PIVI.

Також за кошти державного бюджету було закуплено більше ніж 180 тисяч доз вакцини проти грипу виробництва Франції та Нідерландів, які використовуються для вакцинації осіб із груп ризику, в тому числі військових, педагогів, медпрацівників та людей у віці від 60 років.

«Щорічно виробники вакцин адаптують імунобіологічні препарати до штамів грипу, які циркулюють саме в цей період часу, тому своєчасна вакцинація захистить вас від важкого перебігу хвороби та її наслідків», – резюмував Ляшко.