Скільки українські міста витратили на святкування Нового року

Скільки українські міста витратили на святкування Нового року

Найдорожчі свята – в Одесі та Запоріжжі. А найдешевше – у Тернополі. У столиці більшу частину витрат взяв на себе організатор – Folk Ukraine.

Підготовка та святкування Нового року виявилися найдорожчими для мешканців Запоріжжя та Одеси. Місцева влада виділила на встановлення ялинки та декорацій 10,5 та 12,7 мільйонів гривень відповідно. У розрахунку на одного мешканця міста це складає 12-14 гривень.

Водночас дешевше всього свято обійдеться Тернополю – 199 тисяч гривень або менше 1 гривні на людину.

Про це сповіщає організація «Чесно» за результатами аналізу новорічних витрат 17 міськрад. За їхніми даними, у порівнянні з минулим роком витрати на свято в обласних центрах суттєво зросли.

Наприклад, у Запоріжжі – в 17 разів (до 10,5 млн. грн.), у Вінниці – в 14 разів (7 млн. грн.), у Херсоні – більш ніж у 30 разів (3,05 млн. грн). Менше грошей витратили тільки у Полтаві (337 тис. грн.) та у Луцьку (754 тис. грн.).

У перерахунку на одного мешканця найнижчі витрати виявилися у Львові (249 тис. грн.) та Тернополі (199 тис. грн.) – менше 1 грн. Найвищі – у Рівному (2,97 млн. грн.), Вінниці, Одесі та Запоріжжі – більше 11 грн.

У Києві цьогоріч з міського бюджету було виділено 5,25 млн. грн, або 1,78 грн на одного мешканця. Кошти передбачили на реалізацію трьох новорічних локацій. Водночас витрати, пов’язані з придбанням головної новорічної ялинки та прикрас, сплатив організатор проекту «Новий рік – 2022» – Folk Ukraine – за свій рахунок завдяки спонсорським внескам. Відомо, що орієнтовна вартість ялинки склала 25-27 млн. грн.