Цікаві факти про шампанське

Цікаві факти про шампанське

На перший погляд, алкогольний напій – шампанське – несерйозний та легковажний. Але саме шампанське стало символом будь-якого успішного початку справи. Воно має приємний смак та аромат та подобається багатьом людям.

Пропонуємо дізнатися декілька цікавих фактів про цей напій.

  1. У 19 столітті шампанське було виключно солодким. Воно більше нагадувало солодкий сироп, але пізніше французи помітили, що англійці більше люблять, коли воно має кислий смак. Тоді і з’явилося два види цього напою: солодке і сухе. На сьогодні існує три види цього напою: сухе, напівсухе та солодке.
  2. У 19 столітті англійські денді вважали, що кращий поліроль для їхніх чобіт та черевиків – серветка, змочена у шампанському. Цим засобом вони натирали своє взуття до блиску.
  3. Вважається, що шампанське з’явилося через холод. Адже регіон Шампань розташований на півночі, і часом через холодні зими уривався процес ферментації вин. Але коли вже наставала весна, дріжджі починали ферментувати знову, створюючи вторинне бродіння, якому довгий час намагалися запобігти винарі. Так і виник цей чудовий напій.
  4. Газів у шампанському втричі більше, ніж у пиві. І в кожній пляшці (750 мл) напою буває від 50 до 300 мільйонів бульбашок.
  5. У пляшці з шампанським близько 6,3 кг/см2, що в середньому перевищує тиск в автомобільних шинах.
  6. Багато хто зможе підтвердити, що шампанське п’янить швидше, ніж звичайне вино. Щоб воно одразу не «вдарило в голову», пити його потрібно повільно та маленькими ковтками.
  7. Згідно з деякими дослідженнями, фенольні з’єднання у білках, що містяться у шампанському, сприяють збереженню функцій пам’яті людини. З віком ці білки у мозку зменшуються, втім, якісне шампанське здатне допомогти утримати їх та запобігти погіршенню пам’яті.
  8. Однією з найдорожчих пляшок шампанського є Diamonds Champagne. Коштує воно близько 2 мільйонів доларів. Дизайнер Олександр Амосу прикрасив пляшку золотом (18 карат) та стразами Сваровськи, а в центрі логотипу красується справжній діамант (19 карат).