Основні магістралі Дніпропетровщини оснастять «розумними» системами зважування у русі

Основні магістралі Дніпропетровщини оснастять «розумними» системами зважування у русі

На Дніпропетровщині державні траси оснащують сучасними системами Weigh-in-Motion. Це рамка з датчиками та відеокамерами, яку встановлюють над дорогою. Вона автоматично перевіряє вагу фур просто у русі. Порушники отримуватимуть листи з повідомленням про штраф.  Загалом на магістралях області планують облаштувати 10 таких WIM-комплексів. Про це сповістили в Дніпропетровській ОДА.

Нові та відремонтовані траси необхідно вберегти від псування перевантаженими фурами. Справу під контроль беруть автоматичні WIM-комплекси. Вони зважують машини просто під час руху, зауважили в ОДА. 

Перший в області WIM-комплекс вже запрацював на трасі М-30 Стрий-Ізварине, поблизу розв’язки на Кам’янське. У планах – до кінця року запустити ще 9-ть.

«За місяць роботи системи маємо 90 протоколів про перевищення ваги автівками. Накладено штрафів на суму понад 4 млн грн, – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев. – Зараз у тестовому режимі на «Дорозі Єдності» запущені ще два WIM-комплекси: у П’ятихатському районі поблизу Осикуватого та у Новомосковському – поруч із Новоселівкою». 

І додав: цьогоріч на трасі М-30 запланували будівництво ще одного такого комплексу – поблизу Павлограда.

В області системами Weigh-in-Motion оснастять і магістралі Н-23 Кропівницький-Кривий Ріг-Запоріжжя, Н-11 Кривий Ріг-Миколаїв та Н-08 Дніпро-Запоріжжя. А ще – решетилівську трасу, що нині будують на Київ. 

На Дніпропетровщині – 3 тис км автошляхів державного значення. Це міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги. На таких магістралях дозволяється рух автівок, вага яких не перевищує 40 тонн.