Нардеп Трухін не винен у скандальному ДТП – заявляють у ДБР

Нардеп Трухін не винен у скандальному ДТП – заявляють у ДБР

Народний депутат від «Слуг народу» Олександр Трухін, який у серпні минулого року потрапив у скандальне ДТП на Київщині – не сидів за кермом автівки. Таку заяву зробили сьогодні у Державному бюро розслідувань на підставі аналізу дорожніх камер спостереження.

Автор: Сергій Гузь.

Ще минулого тижня у Кам’янському мітингували під райадміністрацію, вимагаючи у влади забрати депутатський мандат у Олександра Трухіна. Адже вже півроку його у ЗМІ та з вуст політиків звинувачували у тому, що будучи напідпитку він спричинив ДТП, у якому постраждали 6 осіб.

Від самого початку сам Трухін заявляв, що не був за кермом автівки, проте відмовився пройти медичне обстеження на предмет сп’яніння.

Нардепа з Кам’янського Трухіна виключили з партії і відкрили нову кримінальну справу - ФОТО
Олександр Трухін на місці ДТП

ДТП спричинило резонансний політичний скандал – опозиція вимагала забрати у нардепа зі «Слуг народу» мандат. Влада ж посилалася на те, що провина Олександра Трухіна не доведена, і що остаточну крапку має поставити слідство.

Та слідство тягнулося вже півроку, і у багатьох складалося враження, що традиційно в нашій країні скандальну справу хочуть спустити на гальмах. Безкінечні експертизи тягнулися, а суспільство так і не отримувало відповіді на ключове питання – чи винен був нардеп у дорожній пригоді?

Аж ось минулого тижня журналісти «Української правди» опублікували ще більш резонансне розслідування про те, що правоохоронці приховали записи з нагрудних відеокамер поліцейських, які першими прибули на місце ДТП. З оприлюдненого відео випливало, що нардеп дійсно міг бути напідпитку, що свідки вказують на нього, як на кермувальника авто та головне – що він пропонував хабара поліцейським, аби ті «тихенько відпустили його піти в ліс».

Після виходу цього розслідування скандал, що вже почав затухати, набрав нового максимуму. У неприємній ситуації опилинилися і міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, і навіть голова держави Володимир Зеленський. Адже новий скандал навколо Трухіна спалахнув тоді, коли голова держави проводив чи не найважливіші переговори в історії України – про гарантії безпеки держави.

У Кам’янському вимагають відкликати нардепа Трухіна, але закон цього не передбачає - ФОТО

Здавалося, що тепер доля депутатства Олександра Трухіна вирішена, і що відкликання у нього депутатського мандату справа найближчого часу.

Аж ось сьогодні Державне бюро розслідувань оприлюднило відео, яке чітко доводить, що Трухін не був за кермом автівки. Звісно, це не знімає підозр у спробі дати хабара поліцейським, чи навіть скандального відтінку його спробам «порєшать» ситуацію під час самого ДТП. Однак найбільше питань до самих правоохоронних органів.

Чому, попри очевидність того, що у першу чергу мали б перевірити відео з дорожніх камер спостереження та нагрудних камер поліцейських – цього не було зроблено? Чому взагалі зникли записи з камер поліцейських, адже вони не були долучені до кримінальної справи щодо ДТП? Та чи можна довіряти новому відео, яке з’явилося лише за півроку після пригоди?

Не менш очевидно і те, що правоохоронними органами можна маніпулювати, попри усі реформи останніх років. Їх так само можна використовувати, щоб «відмазати» політика, або ж «потопити» його. Для цього достатньо лише приховати від суспільства ключові докази.

Чим обернеться нова ситуація для самого Олександр Трухіна поки що невідомо. Після скандального розслідування «Української правди» його вже встигли виключити з партії «Слуга народу», а найближчі соратники зраджувати, не повіривши у його заяви про непричетність до аварії…