Українці приєднались до світового буму придбання дорогих автомобілів

Українці приєднались до світового буму придбання дорогих автомобілів

Українці стали активніше купувати дорогі авто. Кілька автобрендів – виробників люксових машин, повідомили про «автобум» – рекордні продажі в 2021 році.

 

Минулого року українці побили одразу кілька рекордів на авторинку, зокрема, й у сегменті купівлі авто преміумкласу.

Минулого року спостерігалось загальне падіння авторинків «легковиків» у світі (15-40%) – зокрема, через небувалий досі дефіцит мікрочипів та напівпровідників. Але український ринок авто зумів значно зрости – наприклад, ринок нових авто за рік в Україні зріс на майже 21%, свідчить статистика AUTO-Consulting.

Зросли, зокрема, продажі люксових авто. Наприклад, результати продажу Porsche в Україні у 2021 році виявились найкращими за всю історію преміального бренду. За рік українці придбали у німецького виробника на 34% більше авто, ніж у 2020 році – 721 машину. Загалом у світі Porsche продав понад 300 тисяч нових авто (+11%).

В світовому масштабі 2021 рік став для, скажімо, Merсedes найкращим в історії бренду у сегменті продажу автомобілів преміум-класу Maybach (+16,7%), AMG (+51%), G-Class та електрокарів, йдеться у звіті виробника. Люксових седанів Merсedes (S-Class) продав на 40% більше, ніж у 2020-му.

Merсedes вперше з 2015 року поступився першим місцем у продажу авто преміум-класу своєму конкуренту – BMW. Зокрема, підрозділ бренду – виробник розкішних автомобілів Rolls-Royce за рік збільшив продаж на 49% – до рекордного рівня за 117-річну історію бренду. У 2021 році компанія продала 5586 авто у понад 50 країнах. Rolls-Royce лідирує в сегменті авто з цінником понад 250 тисяч євро.

Скільки серед нових власників «ролсів» українців – невідомо, але в лютому у Києві представили новий Black Badge Ghost.

Українці приєднались до світового буму придбання дорогих автомобілів - ФОТО

Ще один виробник преміум авто, продажі якого зростають 2 роки поспіль – Bentley. У 2021 році компанія продала 14 659 автомобілів, що на третину більше, ніж попередній рекорд компанії з 11 206 автомобілів у 2020 році.  40% продажу Bentley забезпечила модель Bentayga, ціна якої коливається в межах 180 тисяч – 2 мільйони доларів США.

Італійський бренд суперкарів Lamborghini – ще один чемпіон 2021 року. Компанія продала минулого року 8405 машин – на 13% більше, ніж у 2020 році.

Їх конкурент – Ferrari, теж має чим похвалитися.  Минулого року у світі було продано 11 155 автомобілів цієї марки – на чверть більше, ніж у 2020-му – і це абсолютний рекорд в історії бренду, цитує звіт компанії motor1.

Така статистика не повинна дивувати, переконує в коментарі LIGA.net Валерій Анохін, генеральний директор компанії «АвтоКапітал», офіційного дистриб’ютора Mercedes-Benz в Україні: «2021-й, на відміну від 2020-го, був типовим роком ринку продавця. Все дуже залежало від доступності автомобілів – бренди, у яких були автомобілі, знімали вершки».

Через дефіцит електронного начиння для авто, виробникам було вигідніше заощадливо використовувати те, що є, для створення найдорожчих моделей – тих, які принесуть їм найбільше прибутків. Тож такий тренд – ще й ілюстрація того, як усе пов’язано на ринку.