Активісти «бюджету участі» в Кам’янському хочуть гуляти в затінку дерев біля водойм, ловити рибу та облаштовувати території з метою подальшого озеленення

Активісти «бюджету участі» в Кам’янському хочуть гуляти в затінку дерев біля водойм, ловити рибу та облаштовувати території з метою подальшого озеленення

Кожен десятий проект «бюджету участі» в Кам’янському, допущений до експертизи розпорядниками коштів, стосується екологічного спрямування. Автори хочуть створення у місті зон для гуляння в затінку дерев, біля водойм з живою рибою, облаштування місць для створення зелених зон та навіть придбання відповідної спецтехніки для проведення екологічних заходів.

Автор: Валентин Фіголь.

Серед 51 проекту «бюджету участі» 2022 року, які пройшли перший етап двохфазної перевірки, 5 відносяться до категорії «Екологія, ІТ, культура». Це означає, що відповідальним за подальшу долю цих проектів буде департамент екології Кам’янського. Саме він наразі перевірятиме відібрані проекти як потенційний розпорядник коштів. Посадовці департаменту й відповідатимуть за реалізацію проектів, якщо ті будуть повністю відповідати критеріям та у подальшому переможуть в конкурсі.

Отже, які екологічні ідеї виношують та пропонують на конкурс «бюджету участі» мешканці Кам’янського.

Активісти «бюджету участі» в Кам’янському хочуть гуляти в затінку дерев біля водойм, ловити рибу та облаштовувати території з метою подальшого озеленення - ФОТО
Вакцинація каштанів

Вакцинація каштанів в Кам’янському. Автор проекту Артем Біжко хоче врятувати каштанові дерева від шкідника – балканської мінуючої молі, яка об’їдає листя. Для цього він пропонує робити щеплення кожному каштану спеціальними препаратами, згубними для комах-шкідників.

Наступний проект називається «Кам’янське – Каменяреві». Він передбачає створення Алеї Франка на честь літератора Івана Франка. Алея має бути розташована на лівобережному проспекті І. Франка в районі будинків 22, 24, 26 – межа 10 та 11-го житлових мікрорайонів. Автор проекту Олександр Шипіленко.

Ще одну «зелену зону» з пішохідною алеєю кам’янчанка Наталія Нетовкана пропонує влаштувати на пустирі між вулицями Дорожна й Дальня, навпроти будинку 22. Це так зване селище Будівельників, біля школи №34.

Два екологічних проекти орієнтовані на оживлення штучних водойм на околицях Кам’янського. Перший проект – розчистка від мулу та заростів очерету, поглиблення ставку на схід від БАМу. Авторка проекту Альбіна Савченко сподівається таким чином перетворити ставок на водойму, біля якої буде приємно відпочивати місцевим мешканцям.

Активісти «бюджету участі» в Кам’янському хочуть гуляти в затінку дерев біля водойм, ловити рибу та облаштовувати території з метою подальшого озеленення - ФОТО

Другий проект – вже традиційний. Це третій етап зариблення лівобережного дренажного каналу в районі парку від Романа Озерного. Планується, як і в минулі рази, випустити в канал малька коропа, товстолобика і білого амура. Риба буде очищати водойму і принаджувати на береги каналу любителів порибалити.

Наразі проекти розглядають фахівці департаменту екології та природних ресурсів Кам’янського. Саме 11 лютого відбулась перша нарада з їх розгляду, розповів Богдан Наполов, директор департаменту. По кожному проекту є питання, які необхідно опрацювати детально й уважно, прокоментував ситуацію Б. Наполов.

Наприклад, деякі проекти передбачають значний обсяг робіт з облаштування території – планування, встановлення пішохідних доріжок, лавочок тощо. А це роботи більше в компетенції департаменту ЖКГ та капітального будівництва…

Ще один нюанс – придбання міні-земснаряду для очищення та поглиблення водойм. З якого фонду міського бюджету правильно асигнувати цей задум?..та як у подальшому його експлуатувати??

Активісти «бюджету участі» в Кам’янському хочуть гуляти в затінку дерев біля водойм, ловити рибу та облаштовувати території з метою подальшого озеленення - ФОТО
Обладнання для очистки ставку, яке пропонується придбати.

Також сумнівна доцільність цьогоріч зарибляти лівобережний канал – адже заплановано його розчистку та поглиблення, також необхідно робити «перерву» між етапами зариблення . «Ми випустимо в канал малька, а потім будемо його глушити земснарядом та нищити, вирубуючи очерет. Хто назве нас розумними?..» – прокоментував пан Наполов сумніви фахівців. Повний перелік допущених до подальшої експертизи проектів «бюджету участі»-2022 можна побачити тут.

Куратором та організатором усіх процесів «бюджету участі» є департамент економічного розвитку Кам’янської міськради.

Конкурс “Бюджет участі. МІСТО” відбудеться з 28 лютого по 14 березня. Результати ескпертизи стануть відомі до 23 лютого. Нагадуємо, що можна обирати собі чотири проєкти-улюбленці, які можна підтримати під час Загальноміського конкурсу. Необхідно обрати по одному проекту в кожній з чотирьох категорій: – “Інфраструктура” – “Фізична культура та спорт” – “Екологія, ІТ та культура” – “Просвіта, охорона здоров`я” Детальні інструкції щодо голосування під час Конкурсу будуть оприлюднені за кілька днів до голосування.