Захворіти може кожен, мотивують земляків до людяності лікарі Кам’янського

Захворіти може кожен, мотивують земляків до людяності лікарі Кам’янського

Всесвітній день хворого (англ. World Day of the Sick) – нагода згадати про важливість здоров’я в людському житті і про те, що від недугу ніхто не застрахований, вважають лікарі Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що здоров’я – це відсутність хвороб, нагадують лікарі Кам’янського  КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту».

Всесвітній день хворого було започатковано Папою Римським Іоанном Павлом II в 1993 році, з метою привернення уваги світової спільноти до людей, що страждають від різних недуг. На 11 лютого припав вибір тому, що саме в цей день в 19-му сторіччі у французькому місті Лурді, за християнськими джерелами, відбулося чудесне явління Богоматері, яка врятувала безліч людей від невиліковних хвороб.

Всесвітній день хворого вже давно вийшов за рамки суто релігійного заходу і підтримується також на рівні медичних та соціальних закладів. Дата носить соціальний характер і нагадує бути милосердним до хворих.

Хворіти дуже неприємно й клопітно, акцентують лікарі: «Багато хто з нас хворів, або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, наскільки важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати, а профілактика захворювань відіграє  важливу роль».

Кожна людина відповідальна за своє здоров’я: тільки розумне ставлення до свого здоров’я дозволяє на довгі роки зберегти бадьорість, високу працездатність, соціальну активність і досягти довголіття.

«Щоб стати здоровим, потрібні власні постійні і значні зусилля, – писав всесвітньовідомий кардіохірург, академік Микола Амосов. – Замінити їх не можна нічим. На щастя, людина настільки досконала, що повернути здоров’я можна майже завжди. Тільки необхідні зусилля зростають у міру старості і поглиблення хвороб».

Для здоров’я, за Амосовим, однаково необхідні чотири умови:

  • фізичні навантаження,
  • обмеження в харчуванні,
  • загартовування,
  • час і вміння відпочивати.

Всесвітній день хворого – це привід замислитись про дбайливе відношення не лише до свого здоров’я, але й до здоров’я близьких людей. «Ніхто не знає, кого і коли недуга може застати зненацька, але всі ми люди, і тому повинні бути милосердними, чуйними і просто людяними, – акцентують фахівці Центру здоров’я. – У цей День ми бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими – сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою, а всім хворим – полегшення і одужання, енергії і самовладання, душевного тепла і підтримки!»