Про «Англійський буквар», мінливий світ та онлайн-навчання говорили в бібліотеці Кам’янського

Про «Англійський буквар», мінливий світ та онлайн-навчання говорили в бібліотеці Кам’янського

Про самовчитель англійської мови для початківців – «Англійський буквар», зміни в мові та методиці її викладання, майбутнє освіти та особливості онлайн-навчання говорили учасники презентації нової книжки в центральній бібліотеці Кам’янського 16 лютого. По книжці може навчитись розмовляти англійською будь хто, незалежно від освіти, стверджує автор – журналіст Яків Куценко.

Автор: Валентин Фіголь.

Традиційна методика викладання іноземних мов у школі не навчає живій розмовній мові, стверджує Яків Куценко – журналіст, який багато років працює за кордоном. Тому він вдосконалював свої знання самотужки. А потім вирішив перетворити власний досвід освоєння мови на методику, якою можуть користуватись інші люди.

«Англійська мова простіша за українську, – зауважив Я. Куценко. – Ніяких тобі відмінків, наприклад…». До того ж, в англійській та українській мовах багато спільного: наприклад, слово «файно» і англійське «файн» означають одне й те ж…

Про «Англійський буквар», мінливий світ та онлайн-навчання говорили в бібліотеці Кам’янського - ФОТО

Існує, пояснив автор, матриця мови, своєрідний комплекс формул, за якими будуються речення. Якщо цю матрицю використовувати, мову вивчити легше. Саме такий принцип – формульний, покладено в основу методики, яка подана в книжці «Англійський буквар». Книжку отримала бібліотека Кам’янського. Крім того, примірники самовчителя отримали всі університетські та наукові бібліотеки України – отже, її визнано підручником.

«Світ змінюється. Мови змінюються шаленими темпами, – поділився досвідом журналіст-міжнародник Куценко. – Сьогодні ніхто не розмовляє тією англійською, яку вчили у радянських школах…». Сьогодні англійська стала міжнародною мовою, якою можна користуватись будь де в світі, нагадав він. Тому вивчення англійської – запорука розвитку особистості.

Самі британці теж спрощують свою мову, розповів автор «букваря». Наприклад, хочуть позбутися неправильних дієслів, які треба запам’ятовувати як винятки, а також прибрати закінчення es в третій особі…

«Мій самовчитель розрахований на початківців, я намагався зробити його максимально легким для освоєння», – презентував підручник автор.

З Кам’янським пана Куценко пов’язує освіта – він закінчив свого часу місцевий університет як інженер з машинобудування, а також творча праця. В Кам’янському є чимало людей, яким автор підручника допоміг вивчити англійську. Дехто з них був присутнім на презентації, щоб підтримати вчителя.

Яків Олексійович досі вважає, що особистий контакт вчителя та учня важливий. Тому він не навчає онлайн.

«Скоро вся освіта стане дистанційною. Вчителів скоротять, діти вчитимуться на вебінарах, – прогнозує автор «Англійського букваря». – Але потім, побачивши результати, люди схаменуться і знову повернуться до очної форми навчання». Бо онлайн важко розпізнати під машкарою коуча  невігласа та шахрая. І практично неможливо повернути гроші, витрачені на онлайн-навчання, від якого жодної користі. «Народ повстане колись проти профанації», – переконаний журналіст Куценко.

Вивчати інші мови пан Яків рекомендує всім, незалежно від віку та ступеню необхідності. «Деменція не нападе на того, хто тренує мозок», – зауважив автор самовчителя англійської.