У музеї Кам’янського відкрилася виставка робіт Софії Караффи-Корбут

У музеї Кам’янського відкрилася виставка робіт Софії Караффи-Корбут

У Музеї історії міста Кам’янське відкрилась виставка відомої української художниці-графіка, ілюстраторки книжок (1924 – 1996) «Буду жити!».

Це 23 чорно-білих ліноритів – ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, надрукованих Українською академією друкарства з оригінальних матриць ліногравюр Львівського музею історії релігії й переданих на постійне зберігання до фондів Музею іcторії міста Кам’янське. А також 30 кольорових естампів до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» з приватної колекції родини Василя Валька – розпорядника заповіту художниці, який доглядав її в останні роки життя.

Виставка «Буду жити!» має за мету донести до сучасника поетичні образи українських класиків – Тараса Шевченка та Лесі Українки образною мовою української художниці Софії Караффи-Корбут.

Яскрава представниця руху шістдесятництва Софія Караффа-Корбут закінчила Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Починала свою творчість як живописець і графік, деякий час працювала в галузі кераміки, а наприкінці 1950-х рр. знову повернулася до станкової та книжкової графіки. З ілюстраціями Софії Караффи-Корбут вийшло близько 60 книжок українських та зарубіжних письменників.