Власники приміщення в Кам’янському, де адвокат покинула свій архів, поскаржились до колегії адвокатів

Власники приміщення в Кам’янському, де адвокат покинула свій архів, поскаржились до колегії адвокатів

Адвокат з Кам’янського Юлія Чупилка покинула в проданому приміщенні свій адвокатський архів з конфіденційними документами клієнтів. Власники приміщення, не дочекавшись реакції адвоката на свої вимоги забрати архів, поскаржились до колегії адвокатів Дніпропетровської області.

Автор: Валентин Фіголь.

Покинуті папери

Історію архіву адвоката Ю. Чупилки «Пильний погляд» розповідав у грудні 2021 року. Подробиці розповіли нові власники приміщення, розташованого в будівлі колишнього автопідприємства «Ада» на вулиці Широкій, 26.

Придбавши будівлю, вони почали готуватись до ремонту. При огляді в одному з незачинених кабінетів виявили стоси якихось паперів, що валялись на підлозі. Придивившись, підприємці побачили, що то адвокатський архів адвоката Юлії Чупилки, яка колись працювала в цьому приміщенні.

«Ми побачили, що там є документи клієнтів адвоката Ю. Чупилки, в тому числі конфіденційні, а також правоустановчі документи юросіб, документи на права власності і таке інше, – розповіла пані Тетяна, власниця будівлі. – Це ж хтось може скористатись ними для вчинення якогось злочину – взяти кредит на чуже ім’я, вчинити рейдерську атаку на підприємство абощо…»

Власники будівлі викликали поліцію. Поліція зафіксувала факт знахідки і  опечатала кабінет.

Щоб вирішити подальшу долю адвокатського архіву, власники приміщення звернулись до Дніпропетровської ради адвокатів. Там їм відповіли: за їхніми даними, приміщення є робочим кабінетом адвоката Ю. Чупилки. Тому лізти туди стороннім особам не можна…

Власники приміщення в Кам’янському, де адвокат покинула свій архів, поскаржились до колегії адвокатів - ФОТО

«Знищення адвокатського досьє, сторонній доступ до нього, вилучення документів без згоди адвоката є незаконним втручанням в діяльність адвоката… і має наслідком відповідальність згідно чинного законодавства… – відповіла голова Ради адвокатів Дніпропетровської області Т. Лещенко. – Наголошуємо, що вчинення будь яких дій стосовно адвокатського досьє без згоди адвоката буде розцінено Радою адвокатів Дніпропетровської області як втручання в діяльність адвоката і порушення адвокатської таємниці…».

З того часу власники приміщення не отримали від адвоката Чупилки жодних відповідей на свої вимоги забрати архів.

«Пильний погляд» теж намагався зв’язатись із адвокатом Чупилкою, але вона не відповіла на електронний лист.

Атаки й контратаки

Враховуючи те, що адвокат Чупилка Ю.С. не реагує на звернення, власник  приміщення звернувся до Заводського районного  суду Кам’янського  з позовом про  усунення перешкод у користуванні майном, відшкодування матеріальних збитків та збитків у вигляді упущеної вигоди з метою захисту  своїх порушених прав. Адже підприємці досі не користуються кабінетом, в якому валяються адвокатські папери.

«Натомість, адвокат Чупилка Ю.С. з метою  уникнення відповідальності звернулася до Кам’янського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області із заявою, в якій недостовірно підтвердила, що її робоче місце як адвоката зареєстроване у реєстрі за адресою: м. Кам`янське, вул. Широка, 26 (якої наразі не існує) та про те, що в офісі за вказаною адресою вона залишила документи адвоката за період з 2012 по 2021 роки», – написали власники приміщення в скарзі до дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області.

 Адвокат також повідомила поліцію, що нібито представники власника будівлі, не маючи ключів, відкрили двері та здійснили незаконне проникнення до її кабінету.

Це нахабна брехня, коментує заяву адвоката Чупилки Ігор, чоловік власниці будівлі. Ніякого договору оренди вказаного приміщення або договору про відповідальне зберігання адвокат Чупилка Юлія Сергіївна не укладала з власником нерухомого майна. А в угоді про купівлю будівлі написано, що «під передачею предмету угоди слід розуміти передачу ключів від предмету угоди». Тобто пані Чупилка, беручи участь в підписанні документів як представник інтересів продавця – її свекра, мала знати, що кидає напризволяще у відчиненому чужому вже кабінеті свій адвокатський архів.

В своїй скарзі пані Тетяна, власниця будівлі, вимагає, щоб колегія адвокатів притягла адвоката Ю. Чупилку до дисциплінарної відповідальності.

«Може, колеги пані Юлії зреагують і хоч самі приїдуть і заберуть адвокатський архів», – коментують свої дії підприємці.

Читайте також:

Адвокат в Кам’янському покинула напризволяще конфіденційні документи клієнтів