Україна залишає свою енергетичну систему від’єднаною від електромереж Росії та Білорусі

Україна залишає свою енергетичну систему від’єднаною від електромереж Росії та Білорусі

Наказ про відмову України приєднувати свою енергетичну систему до енергомережі Росії та Білорусі, підписав Герман Галущенко, міністр енергетики. Про це він повідомив в Facebook 26 лютого.

 

Міністр енергетики нагадав, що Росія почала вторгнення в Україну, коли українська енергосистема працювала в тестовому режимі, від’єднаною від російської та білоруської енергетичних систем. Випробування проводились 24-27 лютого.

«Ворог відкоригував наші плани. Сьогодні підписано наказ Міненерго про відмову від приєднання до енергомережі російських окупантів», – написав Галущенко

Міністр повідомив, що планує звернутися до міністрів енергетики європейських країн, щоб вони посприяли прискореному приєднанню української енергосистеми до європейської.

«Технічно і технологічно ми довели нашу спроможність. Політично – слово за урядами європейських країн», – уточнив Галущенко.

Українська енергосистема вийшла в ізольований режим 24 лютого. Це був плановий захід, погоджений з усіма зацікавленими сторонами – Росією, Білоруссю та Євросоюзом. Очікувалось, що Україна повернеться в енергетичну систему РФ і Білорусі 27 лютого. Ізольований режим – необхідний крок для синхронізації української та європейської енергосистем у 2023 році.

«ОЕС України має достатній резерв потужності і продемонструвала свою стійкість», – заявив міністр.

У роботі, за його словами, на сьогодні 10 блоків АЕС, працює гідрогенерація, а теплові електростанції як державної, так і приватної форми власності наростили достатній запас вугілля для успішного закінчення опалювального сезону та забезпечують вироблення необхідного обсягу електроенергії та регулювання потужності.