Де в Кам’янському шукати допомогу хворим на гемофілію

Де в Кам’янському шукати допомогу хворим на гемофілію

Бойові дії в Україні створили екстремальні умови, зокрема, для людей, хворих на гемофілію – порушення згортання крові. Медицина Кам’янського готова надавати допомогу таким хворим – зокрема, переселенцям-гемофілікам.

Автор: Валентин Фіголь.

Гемофілія – спадкове захворювання, пов’язане з порушенням механізму згортання крові, в результаті час згортання крові подовжується і хворі страждають від сильних кровотеч навіть після мінімальних травм. Про це нагадали фахівці Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Захворювання приводить до важких і необоротних уражень опорно–рухової системи і при неадекватному лікуванні хворий на гемофілію неминуче стає інвалідом, а його життя постійно перебуває під загрозою. Ніякі ліки і найкращі лікарі не можуть допомогти цим хворим, якщо не буде чинників згортання крові, що виготовляються, в основному з донорської крові.

Це захворювання вражає тільки чоловіків. Жінки з геном гемофілії іменуються носіями. Дочки такої жінки мають 50-відсотковий шанс стати носієм, сини – 50-відсотковий  шанс стати хворим на гемофілію.

Розповсюдженість гемофілії в Україні, як і в більшості європейських країн, становить 13-18 випадків на 100 000 чоловічого населення. У всьому світі нараховується біля 350 000 хворих на гемофілію, в Україні  – майже три  тисячі офіційно зареєстрованих осіб, хворих на гемофілію.

Гемофіліки сьогодні більше за інших людей ризикують – адже навіть незначна травма для них становить загрозу життю.

В наш час гемофілія не є вироком, нагадують лікарі.  Її перебіг повністю і вдало контролюється за допомогою ін’єкцій пацієнтові відсутнього фактора згортання крові.

Кваліфікована медична допомога дорослому населенню з гемофілією в Кам’янському надається в гематологічному відділенні КНП “Міська лікарня лікарня №9” за адресою: проспект Аношкіна, 72. Діти, хворі на гемофілію, отримують лікування у відділенні дитячої гематології Дніпропетровської обласної  дитячої лікарні.