Три причини дефіциту пального на АЗС в Кам’янському

Три причини дефіциту пального на АЗС в Кам’янському

З нестачею пального на АЗС зіткнулись автолюбителі Кам’янського. Вже виникло чимало конспірологічних версій щодо ситуації. Реальних причин дефіциту бензину в Україні три, ввжає Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95.

Автор: Валентин Фіголь.

Перша – зупинка Кременчуцького НПЗ. Завод був чи не єдиним внутрішнім джерелом пального в березні та квітні 2022 року. Адже до середини квітня ворог знищив більш ніж 20 нафтобаз, розташованих на території нашої держави.

Друга – проблеми з логістикою в Європі для доставлення пального в Україну. Зокрема, не вистачає цистерн та бензовозів.

Третя – держрегулювання торгівлі паливно-мастильними матеріалами. Через дефіцит палива на якийсь момент гуртові ціни стали вищими за роздрібні.

Три причини дефіциту пального на АЗС в Кам’янському - ФОТО

«Не буду давати прогнозів про швидке подолання проблеми з бензином, – визнає С. Куюн. – Є всі можливості для того, щоб побудувати абсолютно нову систему нафтопродуктозабезпечення. У всякому разі, це буде безпрецедентне швидке переорієнтування такого великого ринку у світі! І це зроблять українці».

В нинішній ситуації експерт пропонує шукати позитив: більше ходити пішки, менше шкідливих викидів, менше попит на російську нафту…