План повоєнного відновлення України анонсував Президент Євроради

План повоєнного відновлення України анонсував Президент Євроради

«Європейський план Маршалла» з повоєнного відновлення України анонсував напередодні донорської конференції Президент Європейської ради Шарль Мішель.

 

Донорська конференція, яка пройде скоро в столиці Польщі Варшаві, стане відправною точною для європейського плану Маршалла для України. Так вважає пан Мішель в ексклюзивному інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна».

«На мій погляд, ця конференція має бути відправною точкою для якогось європейського плану Маршалла для України. Ми маємо надіслати дуже сильний сигнал щодо того, що підтримуватимемо Україну настільки, наскільки це можливо», – сказав президент Євроради.

На його думку, є пряма історична паралель між нинішньої ситуацією з російською агресією в Україні, і подіями Другої світової війни. Після тієї війни, зауважив Ш. Мішель, «далекоглядні люди вирішили інвестувати, щоб відновити європейський континент після Другої світової війни».

Європейські держави мають допомогти Україні інвестиціями, переконаний Президент Євроради. Він нагадав, що ідея трастового фонду була висловлена ​​безпосередньо президентом України Володимиром Зеленським кілька тижнів тому. Цю ідею політики будуть обговорювати на конференції, яка скоро відбудеться в Варшаві.

«Я запропонував Європейській раді політично підтримати запуск цієї конференції. Це означає, що нас підтримують 27 глав держав та глав урядів. Ми хочемо залучити на цю конференцію міжнародне співтовариство, щоб дати можливість багатьом донорам з інших куточків світу продемонструвати солідарність із Україною», – розповів пан Мішель.

На його думку, трастовий фонд має запрацювати «якнайшвидше». «І важливо, на мій погляд, що влада України зможе найближчими днями і тижнями мати гроші, необхідні їм для досягнення трьох цілей, які я назвав: гуманітарна підтримка, ліквідність і розпочати відновлення країни», – наголосив президент Європейської ради.

 

Таким чином, очільник Євроради позначив три цілі, які він бачить для використання трастового фонду: «Перша мета – гуманітарна підтримка. Друга мета – ліквідність. Важливо якнайбільше підтримати Україну бюджетною підтримкою, грантами та кредитами – підтримати країну максимально на економічному рівні. Саме тому ми вважаємо, що цей трастовий фонд може бути корисним і для того, щоб дати сильний сигнал впевненості, довіри та дати можливість уряду, владі керувати країною у короткостроковій та середньостроковій перспективі. І третій пункт – відновлення країни».

«Мета не в тому, щоб відновити Україну минулого, – акцентував Ш. Мішель. – Мета – побудувати сучасну, процвітаючу, спрямовану на майбутнє Україну. Це означає, наприклад, що коли буде відновлення інфраструктури, її важливо відновлювати відповідно до потреб майбутнього, зважаючи на зміну клімату, цифрову трансформацію світу та ті проблеми, з якими ми стикаємося в ЄС та з якими стикається весь світ».