Каратист з Кам’янського виборов титул «Король кікбоксингу» в Німеччині

Каратист з Кам’янського виборов титул «Король кікбоксингу» в Німеччині

Боєць Кам’янської федерації Кіокушин-кан карате Тимур Колішевський переміг в Кубку «Король Кікбоксингу» в Берліні (Німеччина).

Автор: Валентин Фіголь.

Кубок “Король Кікбоксингу” (“KingofKick”) – традиційний турнір, який щорічно проводиться у Берліні між конкуруючими німецькими клубами з кікбоксингу, пише спортивний ресурс Віктора Куленко.

Тимур Колішевський займається Кіокушин-кан карате з чотирьох років. Спочатку і донедавна тренувався під керівництвом свого батька Євгена Колішевського, голови Кам’янської федерації Кіокушин-кан карате.

«Я його ніколи не примушував тренуватись, – згадує про становлення Тимура як бійця Є. Колішевський. – Просто змалку брав із собою на тренування, і Тимур потроху почав теж наслідувати рухи бійців, потім долучився до занять карате».

Тимур серед колег по Кам’янській федерації є лідером у розділі «ката» (демонстрація формальної техніки) і одним із лідерів у розділі «куміте» (поєдинки).

У березні 2022 року Тимур був змушений тимчасово переїхати до Німеччини через військову агресію Російської Федерації в Україні. У Німеччині юнак відновив свої заняття спортом в клубах з боксу та кікбоксингу. Всього через місяць занять провідний тренер Джон Джансен з клубу «AllroundSportGym» запропонував Тимуру Колішевському виступити у складі збірної на Кубку «KingofKick».

«З перших днів переїзду до Німеччини я почав шукати відповідну школу для навчання та спортивний клуб для тренувань, – цитує В. Куленко Тимура. – Живу в невеликому провінційному містечку, тут немає федерацій і секцій з Кіокушин-кан карате і мало спортсменів, які чули про Кіокушин як бойове мистецтво. Мені довелося піти тренуватися у клуби з боксу та кікбоксингу. Тренер та провідні спортсмени клубу «AllroundSportGym» відразу звернули увагу на рівень моєї фізичної підготовки та запропонували виступити на Кубку «KingofKick»».

У кікбоксингу, як і в Кіокушин карате, б’ються в повний контакт. В кікбоксингу можна бити руками в голову, але забороняється атакувати ноги – робити удари в стегно, підсічки. Щоб пристосуватися до тактики та стратегії ведення бою в новому стилі, у Тимура був лише один місяць. На Кубку з’ясувалося, що у Колішевського немає суперника в його ваговій категорії. Можна було відмовитися від виступу, але Тимур вирішив виступити у більш важкій категорії. При вазі 71 кг йому довелося вести поєдинок з 80-ти кілограмовим суперником. Противником кам`янчанина виявився спортсмен, який народився в росії, але з 4-річного віку жив у Німеччині. Це був досвідчений боєць, призер Берліна з боксу та кікбоксингу…

«Напередодні змагань я дуже хвилювався. Це було абсолютно незнайоме для мене середовище. У мене не було нічого з того, що морально підтримувало мене на змаганнях у минулому: тренер, родичі, друзі. Не було ні кімоно, ні мого зеленого поясу, як виявилось, це були для мене важливі атрибути», – поділився своїми спогадами Тимур.

Боєць виступав у червоній футболці своєї федерації карате: «Після перемоги та нагородження головний суддя змагань підійшов до мене і запитав, звідки у мене ця футболка? Я розповів, що це моя особиста річ, вона зроблена у Кам’янській федерації кіокушин-кан карате, де я займаюся з раннього віку. Головний суддя потиснув мені руку і подякував за виступ. Пізніше, багато дорослих кікбоксерів з інших клубів також підійшли до мене і висловили глибоку повагу до нашого виду карате».

В результаті команда клубу «AllroundSportGym» посіла чотири перших місця, три других і два третіх.

«З раннього дитинства я мав можливість зсередини бачити підготовку турнірів з кіокушин-кан карате у Кам’янському. Мені часто доводилося виступати на змаганнях з гучними статусами і назвами, але організаційний рівень цих заходів завжди був нижчим тих, які організовує наша федерація у Кам’янському, – прокоментував боєць організацію Кубку в Берліні. – Можу впевнено сказати, що навіть у Німеччині я можу пишатися рівнем спортивної роботи, яку ми ведемо у Кам’янському».