Сімейна медицина Кам’янського справляється з диспетчерськими функціями в воєнний час

Сімейна медицина Кам’янського справляється з диспетчерськими функціями в воєнний час

Попри посилене навантаження, сімейна медицина Кам’янського справляється з диспетчерськими функціями – встигає приймати тих, хто звертається за медичною допомогою. Про це розповіли в міському управлінні охорони здоров’я Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Масштабні бойові в Україні посилили навантаження на медицину – навіть в тилу. В тому числі, на ланку первинної допомоги та її основу – сімейних лікарів. Дехто виїхав чи звільнився. З іншого боку, в місті близько 15 тисяч переселенців, які теж можуть хворіти  і звертатись за медичною допомогою.

Ситуація напружена, визнають в міському управлінні охорони здоров’я Кам’янської міськради. Але пацієнтів вибулих сімейних лікарів перерозподіляють між колегами, яким доводиться ущільнювати графіки прийому… Або пацієнти самі обирають нового сімейного лікаря.

Переселенці ж, зареєструвавшись за місцем прибуття, прикріплюються до певного медичного закладу, де і отримують, у разі звернення за допомогою, направлення до якогось сімейного лікаря.

Поки що сімейні лікарі справляються з навантаженням, зауважують посадовці. Адже сімейний лікар – це своєрідний диспетчер, який скеровує пацієнта до необхідних фахівців, направляє на аналізи тощо.

«Принаймні, ще ніхто не скаржився, що йому відмовили в прийомі», – прокоментували ситуацію в міськуправлінні охорони здоров’я Кам’янського.