Важлива інформація для переселенців

Важлива інформація для переселенців

Внаслідок проведення бойових дій на території України під час збройної агресії Російської Федерації та після введення воєнного стану до Кам’янської міської територіальної громади прибувають тимчасово переміщені особи, які внаслідок проведення бойових дій були змушені залишити постійне місце проживання.

Департамент соціальної політики Кам’янської міської ради здійснює облік переміщених осіб. На даний час на території Кам’янської міської територіальної громади зареєстровано 14664 переміщені особи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022  №332
«Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії
та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць,
на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 надається допомога на проживання.

Допомога на проживання надається щомісячно з місяця звернення до квітня 2022 р. включно на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;
  • для інших осіб – 2000 гривень.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 р. включно, надається починаючи з березня 2022 року.

29 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову
№507 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 і від 16 квітня 2022 р. № 457», якою уточнено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з числа малолітніх дітей, які прибули без супроводу  законного представника.

Відповідно до внесених змін заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводу, може подавати від її імені:

  • особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення;
  • особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного
    із законних представників, завіреною органом опіки та піклування;
  • особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилися без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування).

Виплата допомоги такій дитині здійснюється починаючи з березня 2022 р. у разі звернення за її наданням до 15 травня 2022 р. включно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги “єПідтримка” або на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника.

Станом на 01.05.2022 року до управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради для отримання допомоги на проживання звернулось 7910 внутрішньо переміщених осіб.

Починаючи з травня 2022 року таку допомогу надають внутрішньо переміщеним особам, які:

  • перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
  • перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

А також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване
або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, які подали заявку
на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

ПЕРЕЛІК
територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 03 травня 2022 року

  1. Дніпропетровська область
  2. Криворізький район:

1) Широківська селищна територіальна громада;

2) Зеленодольська міська територіальна громада.

 

  1. Донецька область
  2. Бахмутський район:

1) Бахмутська міська територіальна громада;

2) Званівська сільська територіальна громада;

3) Світлодарська міська територіальна громада;

4) Сіверська міська територіальна громада;

5) Соледарська міська територіальна громада;

6) Торецька міська територіальна громада;

7) Часовоярська міська територіальна громада.

 

  1. Волноваський район:

1) Великоновоселківська селищна територіальна громада;

2) Волноваська міська територіальна громада;

3) Вугледарська міська територіальна громада;

4) Комарська сільська територіальна громада;

5) Мирненська селищна територіальна громада;

6) Ольгинська селищна територіальна громада;

7) Старомлинівська сільська територіальна громада;

8) Хлібодарівська сільська територіальна громада.

 

 Горлівський район:

1) Вуглегірська міська територіальна громада;

2) Горлівська міська територіальна громада;

3) Дебальцівська міська територіальна громада;

4) Єнакієвська міська територіальна громада;

5) Жданівська міська територіальна громада;

6) Сніжнянська міська територіальна громада;

7) Хрестівська міська територіальна громада;

8) Чистяківська міська територіальна громада;

9) Шахтарська міська територіальна громада.

 

  1. Донецький район:

1) Амвросіївська міська територіальна громада;

2) Донецька міська територіальна громада;

3) Іловайська міська територіальна громада;

4) Макіївська міська територіальна громада;

5) Харцизька міська територіальна громада;

6) Ясинуватська міська територіальна громада.

 

  1. Кальміуський район:

1) Бойківська міська територіальна громада;

2) Старобешівська селищна територіальна громада;

3) Докучаєвська міська територіальна громада;

4) Кальміуська міська територіальна громада;

5) Новоазовська міська територіальна громада.

 

 Краматорський район:

1) Андріївська сільська територіальна громада;

2) Дружківська міська територіальна громада;

3) Іллінівська сільська територіальна громада;

4) Костянтинівська міська територіальна громада;

5) Краматорська міська територіальна громада;

6) Лиманська міська територіальна громада;

7) Миколаївська міська територіальна громада;

8) Новодонецька селищна територіальна громада;

9) Олександрівська селищна територіальна громада;

10) Слов’янська міська територіальна громада;

11) Святогірська міська територіальна громада;

12) Черкаська селищна територіальна громада.

 

  1. Маріупольський район:

1) Кальчицька сільська територіальна громада;

2) Мангушська селищна територіальна громада;

3) Маріупольська міська територіальна громада;

4) Нікольська селищна територіальна громада;

5) Сартанська селищна територіальна громада.

 

  1. Покровський район:

1) Авдіївська міська територіальна громада;

2) Білозерська міська територіальна громада;

3) Гродівська селищна територіальна громада;

4) Добропільська міська територіальна громада;

5) Криворізька сільська територіальна громада;

6) Курахівська міська територіальна громада;

7) Мар’їнська міська територіальна громада;

8) Мирноградська міська територіальна громада;

9) Новогродівська міська територіальна громада;

10) Очеретинська селищна територіальна громада;

11) Покровська міська територіальна громада;

12) Селидівська міська територіальна громада;

13) Удачненська селищна територіальна громада;

14) Шахівська сільська територіальна громада.

 

III. Запорізька область

  1. Бердянський район:

1) Андрівська сільська територіальна громада;

2) Андріївська селищна територіальна громада;

3) Бердянська міська територіальна громада;

4) Берестівська сільська територіальна громада;

5) Коларівська сільська територіальна громада;

6) Осипенківська сільська територіальна громада;

7) Приморська міська територіальна громада;

8) Чернігівська селищна територіальна громада.

 

  1. Василівський район:

1) Благовіщенська сільська територіальна громада;

2) Василівська міська територіальна громада;

3) Великобілозерська сільська територіальна громада;

4) Водянська сільська територіальна громада;

5) Дніпрорудненська міська територіальна громада;

6) Енергодарська міська територіальна громада;

7) Кам’янсько-Дніпровська міська територіальна громада;

8) Малобілозерська сільська територіальна громада;

9) Михайлівська селищна територіальна громада;

10) Роздольська сільська територіальна громада;

11) Степногірська селищна територіальна громада.

 

  1. Мелітопольський район:

1) Веселівська селищна територіальна громада;

2) Кирилівська селищна територіальна громада;

3) Костянтинівська сільська територіальна громада;

4) Мелітопольська міська територіальна громада;

5) Мирненська селищна територіальна громада;

6) Новенська сільська територіальна громада;

7) Новобогданівська сільська територіальна громада;

8) Нововасилівська селищна територіальна громада;

9) Новоуспенівська сільська територіальна громада;

10) Олександрівська сільська територіальна громада;

11) Плодородненська сільська територіальна громада;

12) Приазовська селищна територіальна громада;

13) Семенівська сільська територіальна громада;

14) Терпіннівська сільська територіальна громада;

15) Чкаловська сільська територіальна громада;

16) Якимівська селищна територіальна громада.

 

  1. Пологівський район:

1) Воздвижівська сільська територіальна громада;

2)Воскресенська сільська територіальна громада;

3) Гуляйпільська міська територіальна громада;

4) Кам’янська селищна територіальна громада;

5) Комиш-Зорянська селищна територіальна громада;

6) Малинівська сільська територіальна громада;

7) Малотокмачанська сільська територіальна громада;

8) Молочанська міська територіальна громада;

9) Оріхівська міська територіальна громада;

10) Пологівська міська територіальна громада;

11) Преображенська сільська територіальна громада;

12) Розівська селищна територіальна громада;

13) Смирновська сільська територіальна громада;

14) Токмацька міська територіальна громада;

15) Федорівська сільська територіальна громада.

 

  1. Луганська область
  2. Алчевський район:

 

1) Алчевська міська територіальна громада;

2) Зимогір’ївська міська територіальна громада;

3) Кадіївська міська територіальна громада.

 

  1. Довжанський район:

1) Довжанська міська територіальна громада;

2) Сорокинська міська територіальна громада.

 

  1. Луганський район:

1) Луганська міська територіальна громада;

2) Лутугинська міська територіальна громада;

3) Молодогвардійська міська територіальна громада.

 

  1. Ровеньківський район:

1) Антрацитівська міська територіальна громада;

2) Ровеньківська міська територіальна громада;

3) Хрустальненська міська територіальна громада.

 

  1. Сватівський район:

1) Білокуракинська селищна територіальна громада;

2) Коломичийська сільська територіальна громада;

3) Красноріченська селищна територіальна громада;

4) Лозно-Олександрівська селищна територіальна громада;

5) Нижньодуванська селищна територіальна громада;

6) Сватівська міська територіальна громада;

7) Троїцька селищна територіальна громада.

 

  1. Сєвєродонецький район:

1) Гірська міська територіальна громада;

2) Кремінська міська територіальна громада;

3) Лисичанська міська територіальна громада;

4) Попаснянська міська територіальна громада;

5) Рубіжанська міська територіальна громада;

6) Сєвєродонецька міська територіальна громада.

 

  1. Старобільський район:

1) Біловодська селищна територіальна громада;

2) Білолуцька селищна територіальна громада;

3) Марківська селищна територіальна громада;

4) Міловська селищна територіальна громада;

5) Новопсковська селищна територіальна громада;

6) Старобільська міська територіальна громада;

7) Чмирівська сільська територіальна громада;

8) Шульгинська сільська територіальна громада.

 

  1. Щастинський район:

1) Нижньотеплівська сільська територіальна громада;

2) Новоайдарська селищна територіальна громада;

3) Станично-Луганська селищна територіальна громада;

4) Широківська селищна територіальна громада;

5) Щастинська міська територіальна громада.

 

  1. Миколаївська область
  2. Баштанський район:

1) Баштанська міська територіальна громада;

2) Березнегуватська селищна територіальна громада;

3) Горохівська сільська територіальна громада;

4) Снігурівська міська територіальна громада;

5) Широківська сільська територіальна громада.

 

  1. Вознесенський район:

1) Бузька сільська територіальна громада;

2) Вознесенська міська територіальна громада;

3) Дорошівська сільська територіальна громада;

4) Єланецька селищна територіальна громада;

5) Прибужанівська сільська територіальна громада.

 

  1. Миколаївський район:

1) Воскресенська селищна територіальна громада;

2) Галицинівська сільська територіальна громада;

3) Куцурубська сільська територіальна громада;

4) Миколаївська міська територіальна громада;

5) Мішково-Погорілівська сільська територіальна громада;

6) Очаківська міська територіальна громада;

7) Первомайська селищна територіальна громада;

8) Шевченківська сільська територіальна громада.

 

  1. Харківська область
  2. Богодухівський район:

 

1) Богодухівська міська територіальна громада;

2) Валківська міська територіальна громада;

3) Золочівська селищна територіальна громада;

4) Коломацька селищна територіальна громада;

5) Краснокутська селищна територіальна громада.

 

  1. Ізюмський район:

1) Балаклійська міська територіальна громада;

2) Барвінківська міська територіальна громада;

3) Борівська селищна територіальна громада;

4) Донецька селищна територіальна громада;

5) Ізюмська міська територіальна громада;

6) Куньєвська сільська територіальна громада;

7) Оскільська сільська територіальна громада;

8) Савинська селищна територіальна громада.

 

  1. Красноградський район:

Красноградська міська територіальна громада.

 

  1. Куп’янський район:

1) Великобурлуцька селищна територіальна громада;

2) Вільхуватська сільська територіальна громада;

3) Дворічанська селищна територіальна громада;

4) Кіндрашівська сільська територіальна громада;

5) Куп’янська міська територіальна громада;

6) Курилівська сільська територіальна громада;

7) Петропавлівська сільська територіальна громада;

8) Шевченківська селищна територіальна громада.

 

  1. Лозівський район:

1) Біляївська сільська територіальна громада;

2) Близнюківська селищна територіальна громада;

3) Лозівська міська територіальна громада;

4) Олексіївська сільська територіальна громада;

5) Первомайська міська територіальна громада.

 

 Харківський район:

 

1) Безлюдівська селищна територіальна громада;

2) Височанська селищна територіальна громада;

3) Вільхівська сільська територіальна громада;

4) Дергачівська міська територіальна громада;

5) Липецька сільська територіальна громада;

6) Люботинська міська територіальна громада;

7) Малоданилівська селищна територіальна громада;

8) Мереф’янська міська територіальна громада;

9) Нововодолазька селищна територіальна громада;

10) Південноміська міська територіальна громада;

11) Пісочинська селищна територіальна громада;

12) Роганська селищна територіальна громада;

13) Солоницівська селищна територіальна громада;

14) Харківська міська територіальна громада;

15) Циркунівська сільська територіальна громада.

 

  1. Чугуївський район:

1) Вовчанська міська територіальна громада;

2) Зміївська міська територіальна громада;

3) Малинівська селищна територіальна громада;

4) Новопокровська селищна територіальна громада;

5) Печенізька селищна територіальна громада;

6) Слобожанська селищна територіальна громада;

7) Старосалтівська селищна територіальна громада;

8) Чкаловська селищна територіальна громада;

9) Чугуївська міська територіальна громада.

 

VII. Херсонська область

  1. Бериславський район:

1) Бериславська міська територіальна громада;

2) Борозенська сільська територіальна громада;

3) Великоолександрівська селищна територіальна громада;

4) Високопільська селищна територіальна громада;

5) Калинівська селищна територіальна громада;

6) Кочубеївська сільська територіальна громада;

7) Милівська сільська територіальна громада;

8) Нововоронцовська селищна територіальна громада;

9) Новоолександрівська сільська територіальна громада;

10) Новорайська сільська територіальна громада;

11) Тягинська сільська територіальна громада.

 

  1. Генічеський район:

1) Генічеська міська територіальна громада;

2) Іванівська селищна територіальна громада;

3) Нижньосірогозька селищна територіальна громада;

4) Новотроїцька селищна територіальна громада.

 

  1. Каховський район:

1) Асканія-Нова селищна територіальна громада;

2) Великолепетиська селищна територіальна громада;

3) Верхньорогачицька селищна територіальна громада;

4) Горностаївська селищна територіальна громада;

5) Зеленопідська сільська територіальна громада;

6) Каховська міська територіальна громада;

7) Костянтинівська сільська територіальна громада;

8) Любимівська селищна територіальна громада;

9) Новокаховська міська територіальна громада;

10) Присиваська сільська територіальна громада;

11) Рубанівська сільська територіальна громада;

12) Тавричанська сільська територіальна громада;

13) Таврійська міська територіальна громада;

14) Хрестівська сільська територіальна громада;

15) Чаплинська селищна територіальна громада.

 

  1. Скадовський район:

1) Бехтерська сільська територіальна громада;

2) Голопристанська міська територіальна громада;

3) Долматівська сільська територіальна громада;

4) Каланчацька селищна територіальна громада;

5) Лазурненська селищна територіальна громада;

6) Мирненська селищна територіальна громада;

7) Новомиколаївська сільська територіальна громада;

8) Скадовська міська територіальна громада;

9) Чулаківська сільська територіальна громада.

 

  1. Херсонський район:

1) Біловерська селищна територіальна громада;

2) Великокопанівська сільська територіальна громада;

3) Виноградівська сільська територіальна громада;

4) Дар’ївська сільська територіальна громада;

5) Музиківська сільська територіальна громада;

6) Олешківська міська територіальна громада;

7) Станіславська сільська територіальна громада;

8) Херсонська міська територіальна громада;

9) Чорнобаївська сільська територіальна громада;

10) Ювілейна сільська територіальна громада.