Україна вже витратила на війну з Росією п’яту частину річного бюджету

Україна вже витратила на війну з Росією п’яту частину річного бюджету

Україна витратила на війну з Росією 245,1 мільярд гривень, розповів Сергій Марченко, міністр фінансів. При цьому надходження до бюджету падають, акцентував він.

Тимчасом Кам’янське виконало бюджет 1 кварталу майже на 90%, повідомляє департамент фінансів міської ради.

Автор: Валентин Фіголь.

Про витрати України на війну та ситуацію з наповненням бюджету країни Сергій Марченко розповів в інтерв’ю Reuters.

Сума в 245,1 мільярд гривень, озвучена міністром – це майже 20% бюджету України на 2022 рік, схваленого в розмірі 1,3 трильйон гривень В цю суму входять загальні витрати, яких вимагає війна з Росією: від закупівлі й ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо-переміщеним особам. Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано 2,7 млн переселенців, але реальна кількість у рази вища, каже міністр фінансів.

Україні, за словами пана Марченка, терміново потрібна фінансова підтримка, тому що власних грошей не вистачає і ситуація не кращає. Квітень приніс до бюджету тільки дві третини від запланованих податкових надходжень. За рахунок грантів від іноземних партнерів вдалося зібрати до 79,5% запланованих коштів.

«Якщо не враховувати іноземну допомогу, ми зараз оцінюємо надходження доходів у травні-червні на рівні 45-50% від запланованого за умови, що ситуація не погіршиться», – поділився прогнозом С. Марченко.

Міністр зауважив, що обговорюються різні види зовнішньої фінансової підтримки України. Він просить партнерів частину грошей надавати у вигляді грантів. У такому випадку їх можна одразу зараховувати до бюджету.

Як повідомляють ЗМІ, ЄС скоро надасть Україні додаткову військову допомогу на 500 мільйонів євро. Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

За словами Борреля, допомога буде спрямована на постачання Україні важкого озброєння, зокрема танків та артилерії. З урахуванням цього пакета, загальний обсяг допомоги ЄС Україні досягне двох мільярдів євро.

Уряд також залучив майже 170 млрд грн шляхом розміщення військових облігацій, більшість з яких викупив Національний банк України. «Ми намагаємося максимізувати комерційне фінансування шляхом випуску державних військових облігацій і лише в останню чергу розраховуємо на допомогу від центрального банку», – наголосив міністр фінансів.

В Кам’янському, тимчасом, бюджет міста в 1 кварталі виконано майже на 90%. Як написано в проекті звіту департаменту фінансів Кам’янської міськради, з запланованих 525 мільйонів гривень зібрано 471 мільйон. З цих грошей 250 мільйонів – з податків на доходи легально працюючих мешканців Кам’янського.