Кам’янський район – серед лідерів по пожежах в екосистемах

Кам’янський район – серед лідерів по пожежах в екосистемах

Кам’янський район в цю воєнну весну став одним із лідерів по кількості пожеж в екосистемах. Мешканці району палили сухостій, попри те, що такі дії наразі прирівнюються до диверсії і можуть каратися відповідно.

Автор: Валентин Фіголь.

Кам’янський район увійшов до трійки антилідерів регіону за кількістю пожеж в екосистемах, за інформацією Дніпропетровського обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій. Поруч – Дніпровський та Криворізький райони.

Кам’янський район – серед лідерів по пожежах в екосистемах - ФОТО
Олександр Лукашов

«Вдумайтесь в цифри: цієї весни в області зафіксували 1,7 тис. пожеж. Серед причин займань – умисні підпали та недбалість», – прокоментував ситуацію Олександр Лукашов, голова екологічної комісії міськради Кам’янського.

Він закликав земляків не спалювати торішнє листя та траву, а робити компост. Не розводити багаття на присадибних ділянках та відкритій місцевості без потреби.

«Утримуйтесь від спалювання побутового сміття та стихійних звалищ. Спалюючи, ви знищуєте родючий шар ґрунтового покриву, а найголовніше – створюєте небезпеку масштабного загоряння», – наголосив пан Лукашов.

Депутат нагадав, що умисний підпал сухостою під час воєнного стану законодавчо визнаний диверсією. Це загрожує ув’язненням на тремін від 15 років до довічного. Або штрафом у 21 420 грн., якщо палію “пощастило”…