Як мешканці Кам’янського перетворили ставок біля БАМу на зону відпочинку

Як мешканці Кам’янського перетворили ставок біля БАМу на зону відпочинку

Автор: Валентин Фіголь

Небайдужі активні місцеві мешканці залучили допомогу міського самоврядування й благодійників та спільними діями перетворили занедбаний ставок біля житлового масиву БАМ на комфортну зону відпочинку.

В умовах, коли на море не поїдеш, а до водички на відпочинок тягне, локальні зони відпочинку «на природі» стають актуальними.

Як мешканці Кам’янського перетворили ставок біля БАМу на зону відпочинку - ФОТО

Ставок на схід від житлового масиву БАМ був стихійним місцем відпочинку мешканців району ще в радянські часи. Як і будь яка водойма, поступово він заріс, замулився й став таким же занедбаним, як і ставки в Вітровій та Водяній балках, біля спецмедсанчастини №61 тощо.

Але на БАМі знайшлися небайдужі активні мешканці, які продовжували відвідувати ставок. Кілька років поспіль група ентузіастів власними силами й коштами намагались підтримувати на ставку хоча б мінімум благоустрою: викошували чагарник та комиші, прибирали сміття. Одного разу людям навіть вдалося залучити до цього допомогу місцевих політиків – було надано техніку для заходів з благоустрою.

Цьогоріч активні мешканці оголосили про збирання коштів на придбання земснаряда. Пропонувалось мешканцям Кам’янського скинутись грішми й купити земснаряд, який буде спільною власністю і буде чистити водойми на території міста.

Як мешканці Кам’янського перетворили ставок біля БАМу на зону відпочинку - ФОТО

Десь за півмісяці ініціатори оголосили про припинення збору коштів. Виявилось, що вони достукалися до міської влади та місцевих політиків. Влада та благодійники виділили матеріали для облаштування на ставку зони відпочинку. Спільними зусиллями за кілька вихідних люди зробили зручний прохід до водойми, піщаний пляж на березі, встановили там лавочки.

Зокрема, на це були витрачені кошти, які збирали на земснаряд. Ініціатори збору пропонували повернути благодійникам гроші, але більшість відповідала: «Хай лишаються на благоустрій».

«Тепер у мешканців БАМу є пляж, – прокоментував результат Володислав, один з ініціаторів благоустрою ставка. – Звертаємось до відпочиваючих: цінуйте працю інших та прибирайте за собою сміття!»