Наввипередки зі стихією відбувається видалення аварійних дерев в Кам’янському

Наввипередки зі стихією відбувається видалення аварійних дерев в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Аварійних дерев в Кам’янському багато, тому їх видалення відбувається наввипередки зі стихією: десь старі чи всохлі після невдалого обрізання падають самі.

Старий айлант впав в ніч на 30 червня на алею скверу за будівлею Нової сцени театру Кам’янського. Вдень тут людно, гуляють родини з дітьми.

Видно, що дерево геть зогниле всередині. Айлант було обрізано років п’ять тому, і він після того всох. Поступово коріння відгнило, і останнім часом десятиметровий пеньок фактично стояв на землі, чекаючи поштовху…

І це не єдиний такий потенційно небезпечний пеньок стовбичить в Кам’янському.

Наввипередки зі стихією відбувається видалення аварійних дерев в Кам’янському - ФОТО

Комісія, яка надає дозволи на видалення аварійних та засохлих дерев, працює за зверненнями громадян, нагадав Юрій Лисяк, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Кам’янського. Звернення надходять до департаменту, комісія виїжджає на місце, оглядає дерево і, за необхідності, складає акт про дозвіл на його видалення. Акт передається виконавцю видалення – найчастіше, в департамент ЖКГ Кам’янського.

Наввипередки зі стихією відбувається видалення аварійних дерев в Кам’янському - ФОТО

«Комісія працює не менш активно, ніж у мирний час», – розповів Ю. Лисяк. Але посадовець визнав, що доводиться видаляти аварійні дерева наввипередки зі стихією. Бо дерев у місті дуже багато старих та хворих, і вони потребують догляду. А доглядати за деревами має балансоутримувач.  Взяти дерева на баланс неможливо без інвентаризації – оцінки наявного стану. А інвентаризувати зелені насадження у міського самоврядування Кам’янського ніколи не вистачало ресурсу…