Генштаб скасував скандальне рішення про заборону чоловікам виїжджати з місця проживання без дозволу

Генштаб скасував скандальне рішення про заборону чоловікам виїжджати з місця проживання без дозволу

6 липня відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. На ньому розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, – про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання.

Деталі повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК (територіальний центр комплектування) та СП (соцпідтримка) і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання”, – зазначив Залужний.

За його словами, оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів, наголошує Залужний.

Також він закликав українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави.