Роботодавців Дніпропетровщини закликають оформлювати працівників офіційно

Роботодавців Дніпропетровщини закликають оформлювати працівників офіційно

В Україні стартував проект Держпраці «Виходь на світло». Роботодавців закликають оформлювати працівників офіційно. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

– Мета інформаційної кампанії «Виходь на світло» – подолати незадекларовану працю, роз’яснити роботодавцям та робітникам наслідки неофіційних трудових відносин. Це важливо, адже сплачені податки за кожного оформленого працівника – внесок в економіку країни, – сказала заступниця начальника управління з питань праці, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю у Дніпровському регіоні Яна Драган. 

Вона додала – незадекларована праця не захищає трудові та соціальні права робітників. Людину можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити, не заплатити лікарняні.

Є негативні наслідки й для роботодавців. Зокрема, у випадку перевірки їх можуть оштрафувати за порушення трудового законодавства.

«Прагнемо допомогти роботодавцям не порушувати законодавство про працю. Вже відвідали понад 400 підприємств, які працюють у сфері харчування, будівництва, транспорту, надання послуг, сільському господарстві. Провели з ними розяснювальну роботу», – розповіла Яна Драган. 

Більше про інформаційну кампанію – тут.

Консультації щодо роботи під час воєнного стану – на сайті.