Як вибрати правильного тренера в Кам’янському

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

В чому полягає місія та відповідальність тренера? Як правильно вибрати тренера для себе чи своєї дитини? Про це говорять тренери Кам’янського в День тренера 19 липня.

Місія тренера

День тренера 19 липня в Кам’янському і в Україні відзначається вдруге: свято було започатковане торік відповідним указом Президента.

«Вітаю усіх з Днем тренера України! – звернувся до колег Едуард Коряк, начальник управління з питань молоді та спорту Кам’янського. – Тренер – це батько, мати, дідусь, бабуся для своїх вихованців з раннього дитинства до дорослих великих перемог. Попри на воєнний стан, ви знаходите можливість для тренувань, їздите на змагання радуєте своїми досягненнями, перемогами, прославляєте наше місто та Україну. Бережіть себе та дітей, здоров’я, енергії та сил вам у вашій нелегкій роботі. Працюйте заради перемоги, це наш спортивний фронт і ми теж повинні постійно тренуватися і вигравати. Настане мир, повернуться усі наші діти, і ми знову запрацюємо на повну потужність! Ми непереможні, разом ми сила!»

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському - ФОТО
Едуард Коряк

Спортивні тренери в Кам’янському – це люди, які надають великого значення популяризації активного руху як головного інструменту здорового способу життя. І вважають, що нести людям здоров’я – це і є місія спортивного тренера.

«Люди схильні розуміти поняття «тренер» занадто вузько, – зауважує Євген Ґедзь, тренер з бойового мистецтва Ян Шин Чуен Гун-фу. – Ніби тренер – це той, хто навчає тебе тільки певним рухам і технікам. Насправді тренер навчає бути здоровим і долати життєві перешкоди».

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському - ФОТО
Євген Ґедзь

«Існує відповідальність тренера, наставника, вчителя за долю вихованців, – переконаний Андрій Шамардін, тренер з бойового мистецтва Він Чунь Гун-фу. – Ми не можемо закрити за учнем двері й забути про нього». Адже в певні моменти життя авторитет тренера, вчителя може бути сильнішим, вагомішим за батьківський…

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському - ФОТО
Андрій Шамардін

Тренер, як вважають місцеві фахівці, не тільки відкриває вихованцям двері у світ спорту – він стає поводирем в цьому світі, веде за собою. Тому тренер має й сам весь час розвиватись та вдосконалюватись.

Адже найпотужніший інструмент виховання – власний приклад, нагадують тренери: «Якщо тренер сам не робить так, як навчає – не буде з нього вчителя!»

Шлях педагога нелегкий, акцентують тренери з Кам’янського. Тому ті, хто навчає, мають допомагати одне одному у виконанні місії вихователя.

Спортивні досягнення не мають затьмарити для тренера всі інші аспекти життя вихованців, вважають тренери Шамардін та Ґедзь. «Місія тренера – виховання гармонійної особистості!» – наголошують колеги, вітаючи одне одного з професійним святом.

Критерії вибору тренера

Вибір тренера – чи для себе, чи для своєї дитини, варто починати з вибору виду спорту, кажуть тренери з Кам’янського.

«Варто довідатися щодо тренерів з цього виду спорту, – рекомендує Олександр Кирпа, директор ДЮСШ №4 Кам’янського, тренер з тхеквондо. – На мою думку, тренер повинен мати профільну освіту, має бути атестованим на певний кваліфікаційний рівень (якщо це східні мистецтва). Бажано дізнатись: чи є в нього успішні вихованці, чи є розвиток і рух, чи це «варіння у своєму соку» (хоча і таке влаштовує багатьох). Треба поспілкуватися особисто та зрозуміти, чи відповідає тренер тим запитам, які ставляться щодо розвитку дитини».

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському - ФОТО
Олександр Кирпа

Тренер є знаковою фігурою для вихованця, наголошує Олександр Наконечний, тренер з Кіокушин-кан карате. Важливі для тренера освіта, стаж, особисті досягнення та досягнення учнів. Варто також придивитись, як тренер спілкується з учнями – чи є повага та відповідальність.

Як вибрати правильного тренера в Кам’янському - ФОТО
Олександр Наконечний

«Відповідний тренер – це людина, якій ви з першого дня інтуїтивно можете довірити дитину на тиждень, – рекомендує О. Наконечний. – Тренер має бути старшим другом. Значення має зовнішній вигляд, бо тіло – теж інструмент тренера. Поспілкуйтесь з кандидатом, поставте питання, налаштуйтесь на внутрішнє почуття – є довіра чи нема… Всім бажаю знайти такого тренера, як я знайшов – Андрія Папаіку, низький йому уклін та глибока подяка!»