Дніпропетровщина – серед лідерів за кількістю заяв на державну підтримку бізнесу

Дніпропетровщина – серед лідерів за кількістю заяв на державну підтримку бізнесу

Дніпропетровщина є одним із лідерів за кількістю заяв, поданих громадянами на грантову державну підтримку відкриття власного бізнесу.

Програма державної підтримки бізнесу «Є-робота», за якою охочі можуть отримати мікрогранти (близько 250 тисяч гривень) на відкриття чи розвиток власної справи, запрацювала в липні.

Державною службою зайнятості за програмою мікрогрантів вже отримано майже 4 тисячі пакетів документів на суму більш як 800 млн грн. Прогноз на кількість новостворених за допомогою цих грантів робочих місць – близько 4,5 тисяч.

Найбільше подано заяв з Дніпропетровської, Київської та Львівської областей, повідомляє служба зайнятості. 84% заявників планують спрямувати отримані кошти на придбання обладнання.

Державна служба зайнятості нагадує, що подати заяви по програмі «Є- робота» можна на Порталі Дія. Обов’язково додається бізнес-план щодо створення нового або розвитку наявного бізнесу. Умови отримання гранту – створення робочих місць. Розмір мікрогранту для одного отримувача – не менше 50 тисяч гривень, за умови створення не менше двох робочих місць – 250 тисяч гривень.

Як можна витрачати кошти? Придбання обладнання, сировини та матеріалів, оренда приміщення. Упродовж трьох років відбувається повернення коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників. В іншому випадку доведеться повернути залишок або всю суму разом.

Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості. Консультацію щодо умов програми та оформлення заявки можна отримати у відділенні Ощадбанку, центрі зайнятості, онлайн підтримці – через чат-бот Державної служби зайнятості @DCZ_worknow_bot, або в Кам’янському міському центрі зайнятості, тел. 0981743986.