Українські школярі за кордоном зможуть навчатися за українською держпрограмою

Українські школярі за кордоном зможуть навчатися за українською держпрограмою

Українські діти шкільного віку, які зараз вимушено перебувають за кордоном, зможуть без перешкод продовжувати з нового навчального року вчитися за українською держпрограмою, а їх батьки зможуть опанувати навички, що мають найбільший попит на ринку праці, завдяки відкриттю Українського освітнього хабу у Варшаві.

Відкриття Українського освітнього хабу у Варшаві (Республіка Польща) відбулося 25 липня 2022 року за підтримки Центральноєвропейської ініціативи. До офіційного відкриття в онлайн-режимі долучився Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Основна місія мережі таких хабів за кордоном – надати можливість українським дітям продовжити навчання за українською державною програмою з нового навчального року. Крім того, опанувати актуальні IT-професії та найзатребуваніші навички на ринку праці в умовах війни зможуть громадяни України, які тимчасово виїхали за кордон», – зауважив Сергій Шкарлет.

На українців у освітньому хабі Польщі чекає безліч безоплатних можливостей:

  • навчання в українській школі;
  • опанування IT-професій і гнучких навичок (soft skills);
  • навчання українській, польській і англійській мовам;
  • профорієнтація за допомогою штучного інтелекту;
  • сприяння у працевлаштуванні;
  • екскурсії.

«Ми раді приєднатися до такої важливої ініціативи, як Український Освітній Хаб у Польщі. На наше переконання, цей проєкт дійсно допоможе маленьким українцям, яких наразі гостинно прийняла Польща», – підкреслила заступниця директора департаменту Міністерства освіти і науки Польщі Магда Вітан.

Головна концепція Українського освітнього хабу – підтримка навчання впродовж життя, що є важливою складовою становлення конкурентоспроможного фахівця на ринку праці.

«На базі Українського Освітнього Хабу в Польщі ми будемо проводити навчання також і для інших країн, де масово перебувають українці: Румунія, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Чехія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, США, Канада та Велика Британія», – підсумувала координаторка мережі Українських Освітніх Хабів, виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Сайт Українського Освітнього Хабу в Польщі за посиланням.

Ініціаторами створення мережі Українських Освітніх Хабів є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, а також Асоціація інноваційної та цифрової освіти.