Мешканці та ОСББ Кам’янського можуть отримати кредити на  енергоефективні заходи

Мешканці та ОСББ Кам’янського можуть отримати кредити на  енергоефективні заходи

Автор: Валентин Фіголь.

Нову кредитну програму на підтримку заходів з енергоефективності для фізичних осіб та ОСББ анонсував в Україні ЄБРР. Мешканці Кам’янського можуть отримати кредити в ОТП Банку, УкрСиббанку та Креді Агріколь Банку.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть нові кредити на 18 млн євро в рамках Української програми фінансування енергоефективності у житловому секторі, повідомляє Finclub.

Кредити у розмірі 10 млн євро та 7 млн ​​євро будуть надані відповідно УкрСиббанку та ОТП Банку – чинним партнерам у програмі IQ Energy. В рамках цієї програми також буде відкрито кредитний ліміт до 1 млн євро для нового Креді Агріколь Банку – нового партнера програми.

За допомогою цих грошей ці три банки зможуть підтримати понад 18 тисяч проєктів фізичних осіб-позичальників та ОСББ, які планують реалізувати  заходи з енергоефективності своїх будинків. Ці кошти будуть використані для програми під назвою IQ Energy, призначеної для підтримки інвестицій в енергоефективність.

Для цієї програми виділено грантове фінансування у розмірі 15 млн євро зі Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля, найбільшим донором якого є Євросоюз.

У рамках програми IQ Energy, що реалізується в Україні з квітня 2016 року, 13 тисяч українських домогосподарств уже отримали близько 320 млн грн. (приблизний еквівалент $12 млн) на термомодернізацію.

У лютому 2022 року в Україні стартувала реалізація проєкту з енергоефективності, який здійснюватиметься коштом Світового банку на загальну суму $300 млн.

В Кам’янському теж існує міська програма підтримки ОСББ, за допомогою якої мешканці могли отримувати фінансову підтримку від міського самоврядування на заходи з енергоефективності. Але цьогоріч вона практично не працює, визнають в департаменті ЖКГ Кам’янського.