Як зробити волонтерство корисним для здоров’я, рекомендує тренер з Кам’янського

Як зробити волонтерство корисним для здоров’я, рекомендує тренер з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Як за допомогою любові та принципів гунфу зробити волонтерство корисним для здоров’я, рекомендує мешканцям Кам’янського Андрій Шамардін, тренер з бойових мистецтв.

Розмова про практичну користь від волонтерства виникла днями, коли А. Шамардін та дядьки з його «летючої бригади» допомагали музею із заходами безпеки. Треба було перебрати барикади, складені ще на початку весни з мішків з піском. Пісок виявився солоним, і волога сіль пороз’їдала мішки з-під добрив так, що їх доводилось носити, як сплячих немовлят. Інакше мішки репались і солоний пісок сипався і в очі, і скрізь…

Як зробити волонтерство корисним для здоров’я, рекомендує тренер з Кам’янського - ФОТО
Андрій Шамардін

Але чоловіки десь із півтори години без зупинок розбирали, носили з місця на місце, складали докупи мішки масою приблизно 30-40 кіло. При цьому здебільшого посміхались, розмовляли, жартували – тобто, перебували в доброму гуморі.

«Будете накачаними красенями, як Геракли…» – зміряла волонтерів поглядом прибиральниця музею. Їй ще випадало прибирати все, що вони натоптали.

«Отож, ще й зекономимо на спортзалі!» – відгукнувся молодий хлопець, зсунувши з плеча на купу черговий мішок.

Як зробити волонтерство корисним для здоров’я, рекомендує тренер з Кам’янського - ФОТО

Будь-яку фізичну активність можна перетворити на фізкультурні вправи, впевнений А. Шамардін, старший тренер збірної України з Він Чунь гунфу. Треба лише розуміти мову свого тіла та вміти правильно рухатись з навантаженнями. Правильно – це, перш за все, безпечно, щоб не нашкодити собі. Якщо мова про носіння вантажів та складання їх в купи – варто вміти правильно взяти важкий предмет, понести його й покласти, щоб не заробити грижу та не пошкодити суглобів…

Коли людина вчиться щось робити не на шкоду собі, та ще й на користь іншим – вона не просто оздоровлюється, а розвивається, стає кращою. Отже, волонтери допомагають не лише іншим людям, а й собі підвищують якість життя, вважає тренер.

«Шукати любов в усьому, що робиш» рекомендує пан Андрій. Те, що людина робить з любов’ю – виходить на краще.