МОЗ готує сімейних лікарів до надання психологічної підтримки громадянам

МОЗ готує сімейних лікарів до надання психологічної підтримки громадянам

Для того, аби кожен українець, який зіткнувся з війною, мав надійну опору та можливість пережити травматичні події й жити далі, за ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської формується Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

«Якщо людина відчуває, що їй потрібна психологічна підтримка чи допомога, а також за наявності певної симптоматики, ми рекомендуємо звернутися до спеціаліста та отримати цю допомогу, – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки об’єднує досвід, зусилля, ресурси, знання та вміння різних організацій, зокрема ВООЗ, ЮНІСЕФ та країн-партнерів, які мають певний досвід психологічної підтримки громадян під час військових конфліктів, надзвичайних ситуацій  чи  у мирний час.

За словами заступниці міністра, Програма знаходиться у процесі наповнення.  Один із пріоритетів роботи, визначених Міністерством охорони здоров’я України, – навчання сімейних лікарів, оскільки саме вони першими контактують з пацієнтами, а також з їхніми родинами та близькими людьми. МОЗ має на меті, аби всі сімейні лікарі могли здійснювати ранню діагностику та надавати психологічну допомогу кожному, хто цього потребує.

Основні цільові групи – це родини військовослужбовців; ті, хто отримав поранення; люди, які були у полоні або під окупацією; ті, хто втратив рідних та близьких. Також великою  мірою це стосується тих людей, які пережили посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) під час війни. Особлива група діти і люди, які вимушено переселилися в інші області.

Якщо ж людина знаходиться у стані кризи та потребує більш спеціалізованої профільної допомоги, або медикаментозної терапії, тоді доцільніше підключати фахівців, які можуть надати допомогу у спеціалізованих психіатричних відділеннях та відділеннях психологічної реабілітації.

Нині отримати таку допомогу можна, звернувшись до відповідних закладів охорони здоров’я МОЗ та в областях, зокрема, це ветеранські госпіталі та центри.