Кам’янчанам нагадали про небезпеку отруєння грибами

Кам’янчанам нагадали про небезпеку отруєння грибами

За 7 місяців 2022 року в Україні зареєстрували 12 осередків отруєння дикорослими грибами, унаслідок яких постраждало 19 людей, з них 1 дитина. Летальних випадків не було.

Про це повідомила лікар з гігієни харчування Кам’янського відділу Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб  Валентина  Гладкова.

Зокрема, найбільше постраждалих від отруєння дикорослими грибами – 6 дорослих людей – зареєстрували у Вінницькій області. У Чернігівській області зареєстрували 3 осередки, постраждали 5 дорослих. У Чернівецькій області -1 осередок, постраждали 3 дорослих. У Рівненській області – 2 осередки, постраждали 2 людей, з них 1 дитина. У Сумській області в 1 осередку отруєння дикорослими грибами постраждала 1 доросла людина.

Лікарка нагадує, що вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів: нудота; блювота; різкий біль у животі; діарея; запаморочення; підвищення температури тіла; зниження пульсу; задуха; судоми; відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги); марення, поява галюцинацій.

За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря. Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Перша допомога в разі отруєння грибами:

  • терміново телефонуйте до «швидкої» – загальний номер 103;
  • промийте шлунок простою водою;
  • дотримуйтеся постільного режиму;
  • пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) – це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
  • прийміть сорбенти.

 Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.