Про особливості призначення пенсій під час воєнного стану

Про особливості призначення пенсій під час воєнного стану

Українці, які звернулися за призначенням пенсії, можуть виключити період воєнного стану із періоду, за який враховується зарплата. Виняток цього періоду дозволить залишити колишнім коефіцієнт, який впливає на розмір майбутньої пенсії.

15 серпня парламент ухвалив Закон України “Про внесення зміни до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо оптимізації заробітної плати при обчисленні пенсії за періоди страхового стажу під час воєнного стану”. Про це повідомляє ” Хвиля “.

Так, згідно з документом, українці, які звернулися за призначенням пенсії, можуть виключити період воєнного стану із періоду, за який враховується зарплата. Це пов’язано з тим, що з початку війни багатьом громадянам суттєво урізали зарплати, а виняток цього періоду дозволить залишити колишнім коефіцієнт, який впливає на розмір майбутньої пенсії. Водночас стаж, набутий під час воєнного стану, зараховуватиметься. Тобто пенсії майбутніх пенсіонерів залишаться на колишньому рівні.

Варто зазначити, що згідно із законодавством українці можуть виключити із періоду зарплат для обчислення пенсії карантин, запроваджені через COVID-19. Причому можна виключити період з початку карантину до 6 місяців.