Українці повернулись до довоєнного рівня обсягу витрат на товари 

Українці повернулись до довоєнного рівня обсягу витрат на товари 

Українці повертаються до довоєнних обсягів витрат, зокрема, власники карток платіжної системи Visa. Натомість спостерігається скорочення в секторі малого та середнього бізнесу. Про це розповіла віцепрезидентка компанії Visa Віра Платонова в інтервʼю Forbes.ua.

“Якщо порівняти з лютим, взявши значення цього місяця за 100%, денний обсяг зняття готівки у березні “просів” до 58%, а платежі за товари та послуги – до 73%. Через складнощі з інкасацією в банкоматах у березні популярною стала послуга зняття готівки в касах магазинів: “плюс” 20% за обсягом транзакцій у порівнянні з лютим. У червні цей показник повернувся до довоєнних показників”, – розповіла Платонова.

Вона зауважила, що у червні зняття готівки становило вже 77% від лютневого показника, а торговельні операції зросли до 107%.

“Тобто ми можемо сказати, що Україна повернулась до довоєнних обсягів витрат у торговельних мережах та інтернет-платежах”, – зазначила Платонова.

Натомість спостерігається скорочення в секторі малого та середнього бізнесу. Серед сегменту із місячним оборотом до 35 тис. дол, понад 10% припинили існування.

“З того, що бачимо ми, не можуть повноцінно відновитись підприємства ресторанного бізнесу, пошиття та торгівлі одягом, сфери відпочинку та SPА-послуг. Вони майже зникли або показують дуже незначні показники в наших цифрах. Знизилася частка транзакцій у сегменті електронної комерції”, – сказала Платонова.