Чому банкомати та термінали блокують поповнення купюрами у 500 та 1000 гривень

Чому банкомати та термінали блокують поповнення купюрами у 500 та 1000 гривень

Українці масово скаржаться на проблему з терміналами – тепер не можна використовувати купюри номіналом 500 та 1000 грн. Українські банки та мережі вуличних терміналів припиняють приймати ці банкноти через банкомати з функцією cash-in та програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС).

Про це повідомляє Finclub .

Річ у тому, що Україну затопили “підроблені” купюри 500 гривень з окупованого Херсона.

Саме з цієї причини Приватбанк закликає клієнтів використовувати купюри менших номіналів (50, 100, 200). До обмежень приєдналися банк ПУМБ та мережа IBox.

“Наразі спостерігаються масові випадки поповнення терміналів IBox 500 та 1000 гривневими купюрами неплатіжного стану, виведених з обігу у сховищах деяких українських банків у Херсоні. У зв’язку з цим певний відсоток платежів зупиняється до проведення інкасації та пошуку таких купюр”, – про це заявили у мережі IBox, яка є основною мережею для поповнення карт monobank.

В мережі IBox запевнили, що «як правило, максимальний термін зарахування таких платежів складає 3 робочі дні, що слідують за операційним днем приймання». Тобто платіж, внесений в середу, може бути зарахований лише наступного понеділка.

Співвласник необанку mononank Олег Гороховський також розповів про “масові випадки поповнення терміналів самообслуговування iBox та інших термінальних мереж 500-гривневими купюрами, виведеними з обігу в сховищі Ощадбанку в Херсоні”.

«Купюри вже виявлено в Одесі, Києві та на заході України. Нетипові поповнення нових клієнтів iBox великими купюрами можуть затримуватись до інкасації термінала. Встановити їхню непридатність без візуального огляду, безпосередньо у терміналі, неможливо», – зазначив Олег Гороховський.

У Приватбанку наголосили, що “проводять технічні роботи для збереження можливості приймати купюри номіналом 500 та 1000 грн”.

Користувачам банку ПУМБ порекомендували звернутися до каси відділення щодо обміну банкнот на менший номінал – цю операцію буде виконано без комісії.

“Наразі усі ПТКС заблоковані на прийом банкнот номіналом 500 грн через те, що у грошовому обігу України з’явилися банкноти, пошкоджені під час надзвичайного режиму”, – заявили у ПУМБ.

«На тимчасово окупованих територіях працювало багато банківських установ. Спосіб пошкодження купюр для всіх банків встановлено регулятором. Відслідкувати те, з якої з тимчасово окупованих областей та зі сховища якого саме банку походять пошкоджені купюри, наразі практично неможливо», – зазначили у пресслужбі Ощадбанку.

При цьому в Ощадбанку зазначили, що дійсно при загрозі захоплення сховища окупантами співробітники Ощадбанку у  встановленому порядку здійснюють механічне  пошкодження купюр, про що повідомляють регулятора.

«Подальша доля таких купюр і тим більше їх шлях з неконтрольованої території невідомий. Відповідні випадки розглядаються правоохоронцями», – зазначили у пресслужбі.

НБУ поки публічно не відреагував на цю ситуацію.