У ЦНАПах Дніпропетровщини надаватимуть першу домедичну допомогу

У ЦНАПах Дніпропетровщини надаватимуть першу домедичну допомогу

174 аптечки передали громадам області. Вони – для кожної «точки доступу» до адмінпослуг. Раніше там були тільки стандартні медичні набори – тепер матимуть розширені. Значить – і більше можливостей для надання першої домедичної допомоги. На цьому наголосив заступник голови Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

«Адміністратори наших ЦНАПів пройшли курси невідкладної домедичної допомоги. Тепер впроваджуємо другий етап проєкту. 174 пакети відправилися до всіх «точок доступу» до адмінпослуг в регіоні – ЦНАПів, їх філій, віддалених робочих місць. Щоб там були готові до будь-якої ситуації», – зазначив Іван Начовний.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексія Григорука, в аптечках є все необхідне для надання домедичної допомоги.

«Протизапальні, знеболювальні, спазмолітини, краплі в очі, перев’язувальні матеріали… Все, що необхідно. Доки їде «швидка» – вже можна надати допомогу», – сказав він.

Зібрати аптечки допомогли закордонні благодійники. Іван Начовний зазначив, що у планах – встановити у ЦНАПах дефібрилятори.