Для донорів Кам’янського запровадили нововведення

Для донорів Кам’янського запровадили нововведення

Відтепер на станції переливання крові Кам’янського роблять аналізи на наявність у крові вірусів гепатитів В,С та ВІЛ сучасним методом ПЛР.

“Раніше ми обстежували кров лише на антитіла до вірусів гепатитів В, С та ВІЛ, тобто шукали сліди боротьби організму з вірусом. Тепер ми шукаємо і сам вірус. Чим аналіз методом ПЛР кращий? Він точніший, що значно зменшує ризик переливання зараженої крові реципієнту. А для донора крові ПЛР допоможе виявити хворобу на більш ранній стадії, що, своєю чергою, допоможе отримати необхідне лікування набагато раніше. Такий аналіз, як і всі інші, ми робимо безплатно, тоді як у приватних лабораторіях за кожен аналіз методом ПЛР доведеться заплатити близько тисячі гривень”, – зазначили на станції.

Також фахівці нагадують, що кров кожного донора обстежується на наявність сифілісу, вірусів гепатиту В і С та ВІЛ. Якщо результати аналізів виявляться позитивними, тобто лабораторія виявить присутність захворювання, співробітник станції зателефонує донору та запросить на консультацію.

Крім того, за потреби донор може звернутися до реєстратури через тиждень після донації та отримати довідку про результати аналізів.

“Потурбуйтеся про своє здоров’я та життя наших захисників, допоможіть тим, хто потребує переливання! Здавайте кров! Чекаємо усіх небайдужих громадян з понеділка до суботи з 08:00 до 13:00, поряд з театром ім.Л.Українки та Пенсійним фондом. Контактний телефон: 068 687 80 92”, – повідомляють фахівці станції.