Євросоюз передасть Україні 5,5 млн таблеток йодиду калію на випадок витоку радіації

Євросоюз передасть Україні 5,5 млн таблеток йодиду калію на випадок витоку радіації

Європейський Союз відправить Україні 5,5 мільйона таблеток йодиду калію з метою захисту населення від опромінення у випадку можливого витоку радіації. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії. Поставити препарат попросив український уряд.

У Єврокомісії пояснили, що надали нашій державі препарат, задовольнивши запит уряду України. Таблетки мають підвищити захищеність жителів поблизу тимчасово окупованої російськими військами Запорізької атомної електростанції, враховуючи ситуацію на об’єкті.

У ЄК зазначили, що поставка йодиду калію – це превентивний захід безпеки. Препарат будуть використовувати за «обмежених сценаріїв», щоб запобігти поглинанню щитовидною залозою радіоактивного йоду.

Згідно з повідомленням, п’ять мільйонів таблеток Україна отримає з надзвичайних резервів rescEU, а 500 тисяч від Австрії. Їх загальна вартість склала понад 500 тисяч євро.

«Жодна атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися як театр воєнних дій. Неприпустимо, щоб життя мирного населення наражалися на небезпеку. Усі бойові дії навколо Запорізької АЕС мають бути негайно припинені», – додав єврокомісар із кризового менеджменту Янез Ленарчіч.