Хліб може подорожчати вже на початку жовтня

Хліб може подорожчати вже на початку жовтня

В Україні з 24 лютого кількість споживачів хліба скоротилася на 2-3 млн, повідомив перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) та директор ТОВ “Київ Хліб” Юрій Дученко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“. За його словами, після 30 вересня хлібобулочна промисловість України може зіткнутися з необхідністю закуповувати газ майже вдвічі дорожче за нинішню вартість, що суттєво позначиться на вартості її продукції.

“За сім місяців падіння виробництва склало близько 15-20% залежно від регіону. На сході цей показник набагато більший, ніж на заході. На заході є навіть цифри в 100% і 105% від показників попереднього періоду. Це пов’язано, перш за все, з міграцією населення, зупинкою та руйнуванням підприємств та зменшенням купівельної спроможності населення. Сьогодні, за моїми оцінками, кількість споживачів хліба зменшилась приблизно на 2-3 млн”, – сказав Дудченко.

З початку повномасштабної війни близько 20% хлібозаводів припинили роботу через військові дії, окупацію або знищення росіянами.

 Додаткове побоювання у хлібопекарів викликає можливе зростання цін на природний газ восени цього року, що змусить закритися ще до 10% підприємств, а тих, що залишилися – підвищити ціни на свою продукцію.

Після 30 вересня хлібобулочна промисловість України може зіткнутися з необхідністю закуповувати газ майже вдвічі дорожче за нинішню вартість – по 50-60 тис. грн/тис. куб. м, що суттєво позначиться на вартості її продукції.