Помірну активність проти сезонного болю в суглобах пропонують фахівці з Кам’янського

Помірну активність проти сезонного болю в суглобах пропонують фахівці з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Ранкову руханку, будь-яку помірну фізичну активність як засіб проти сезонного загострення болю в суглобах та м’язах рекомендують лікарі та тренери Кам’янського.

Загострення чи поява болю в суглобах при осінньому похолоданні, особливо раптовому – розповсюджене явище, розповідає Світлана Квас, лікар-фізіотерапевт Кам’янського медцентру здоров’я та медицини спорту. Особливо небезпечні раптові зміни температури та вологості повітря протягом доби.

Організм, зазвичай, реагує на холод звуженням поверхневих кровоносних судин, економлячи тепло для внутрішніх органів. А суглобам та м’язам не подобається погіршення обслуговування, і вони починають потроху страйкувати. От воно й болить тіло, і погано слухається.

Людина в такому стані нервує, швидше втомлюється, перебуває в стані постійного стресу – отже, більше ризикує не витримати зіткнення з інфекцією.

Зменшити напругу в суглобах та м’язах можна, якщо поліпшити їх постачання кров’ю, акцентувала С. Квас. «Я рекомендую щоденну ранкову гімнастику, – розповіла лікар-фізіотерапевт, фахівець з посттравматичної реабілітації. – Нескладні, з помірним навантаженням вправи з елементами розтягування».

Фахівець рекомендує виконувати ранкову руханку обережно – не смикатись, прислухатись до свого стану під час руху.

«Головне в руханці – регулярність, – акцентує лікар Квас. – Тіло ліпше адаптується до поступових змін».

Як слід розігрітись та розім’ятись перед початком руху, перед виходом з дому навіть на прогулянку – таке рекомендує своїм учням і Наталія Карамишева, тренер зі скандинавської ходи з чималим досвідом тренувань в центральному парку Кам’янського для людей похилого віку. Літні люди якраз найчастіше відчувають на собі різкі зміни погоди у вигляді кліматичних та сезонних загострень хвороб та больових синдромів.

Неквапні, з осмисленням процесів дихання та виконання рухів ранкові вправи рекомендує й Андрій Шамардін, тренер з бойових мистецтв, який щосуботи проводить публічні ранкові тренування в парках Кам’янського. Організм віддячить гарною роботою за увагу, приділену зранку, переконаний він.