Запорізька АЕС повністю зупинена

Запорізька АЕС повністю зупинена

У ніч на неділю 11 вересня енергоблок №6 Запорізької АЕС відключили від енергомережі. Зараз йде підготовка до його переходу в холодний стан.

Про це йдеться у повідомленні “Енергоатому” в Telegram.

“Останні три доби 6-й енергоблок працював в режимі острова, заживаючи тільки власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки через російські обстріли були пошкоджені всі лінії зв’язку Запорізької АЕС з енергосистемою України”, – йдеться в повідомленні.

У компанії повідомили, що напередодні ввечері після відновлення працездатності однієї з ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим відключення від енергосистеми України.

“Було прийнято рішення про відключення енергоблока №6 і переведення його в найбільш безпечний стан – холодний зупин. У разі повторного пошкодження ліній зв’язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС буде відбуватися від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами дизельного палива”, – йдеться в повідомленні.

В “Енергоатомі” підкреслили, що вживають всіх можливих заходів, щоб організувати поставки на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального.

“Для запобігання аварійній ситуації на станції необхідно припинити рашистські обстріли ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою і створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв’язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення і безпечну роботу ЗАЕС”, – йдеться в повідомленні.