Рятувальники Кам’янського району відроджують добровільні пожежні дружини

Рятувальники Кам’янського району відроджують добровільні пожежні дружини

Автор: Валентин Фіголь.

Рятувальники ДСНС в Кам’янському районі готують собі кадровий резерв та підтримку у вигляді добровільних пожежних дружин, а також займаються протипожежною профілактикою в населених пунктах та в аграрному господарстві.

Зустріч у форматі круглого столу з керівниками молодіжних громадських організацій відбулась в Кам’янському районному управлінні ДСНС 13 вересня.

Основною метою зустрічі було створення та функціонування дружин юних рятувальників-пожежників на базі молодіжних організацій та навчальних закладів. Створення добровільних пожежних дружин, окрім прямої допомоги пожежникам, спрямоване на зацікавленість учнівської молоді у вивченні пожежної справи. Тож цю діяльність вогнеборці розглядають і як створення кадрового резерву.

Між керівниками молодіжних громадських організацій та Кам’янського районного управління було підписано меморандум про співпрацю.

Рятувальники Кам'янського району відроджують добровільні пожежні дружини - ФОТО

Тимчасом, інспектори Кам’янського районного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області вже проводять інструктажі з чинними добровільними пожежними дружинами.

Так, 13 вересня закріплені особи від ДСНС в селищі міського типу Верхівцеве чергували на місцях проведення навчального процесу, проводили інструктажі та бесіди, разом з представниками місцевої добровільної пожежної команди. Говорили на основні тематики безпеки в навчальному закладі – дотримання правил пожежної безпеки, порядок дій під час сигналу «повітряна тривога».

Варто нагадати: добровільні пожежні дружини в радянські часи існували на кожному підприємстві, в кожній установі чи закладі. Але ці добровільні підрозділи часто були формальними та існували лише на папері.

Окрім залучення добровільних помічників, рятувальники продовжують інші форми протипожежної профілактики. Причому робота ведеться з урахуванням реалій та небезпек воєнного часу.

Так, 13-го вересня фахівці Кам’янського районного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області проводили профілактичні бесіди на вулицях з мешканцями міст Кам’янського району. Людям вогнеборці розповідали про заходи протипожежної безпеки в побуті, закликали бути обережними з вогнем та опалювальними пристроями.

Також рятувальники бесідували з фермерами та працівниками сільськогосподарських угідь про необхідність дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Рятувальники Кам'янського району відроджують добровільні пожежні дружини - ФОТО

Вогнеборці звернули увагу на наявність та технічний стан первинних засобів пожежогасіння – вогнегасників.

Крім того, представники ДСНС суворо попередили аграріїв про заборону паління на полях під час жнив, а також про небезпеку використання відкритого вогню на місцях, де збирають та зберігають врожай.